Dla Kobiet, które znamy, moc życzeń dzisiaj mamy:
dużo zdrowia, szczęścia i miłości oraz kwiatów i radości!
Wszystkiego najlepszego !!!
Dla Kobiet, które znamy, moc życzeń dzisiaj mamy:
dużo zdrowia, szczęścia i miłości oraz kwiatów i radości!
Wszystkiego najlepszego !!!
Gratulujemy naszym dzieciom, którzy chętnie wzięli udział w Powiatowym konkursie plastycznym:,,Symbole Świątego Bożego Narodzenia" oraz Gminnym konkursie:,,Niepodległa".
W naszej szkole odbył się Bal Karnawałowo -Walentynkowy. Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami panią Iwoną Szczuką, Ewą Mordalską i Edytą Ostrycharz bawili się przy dobrej muzyce. Podczas balu nie zabrakło dobrych, starych wszystkim znanych hitów, jak również najnowszych przebojów. Bal obfitował również w zabawy integrujące najmniejszych uczniów naszej szkoły oraz różne zabawy aktywizujące, które urozmaicały zabawę.
1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - obchodzimy w naszej szkole w sposób bardzo uroczysty. Jest to święto upamiętniające tragiczne powojenne losy żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy prowadzili nierówną walkę o suwerenność i niepodległość Polski. W czasie pandemii niemożliwe było przygotowanie apelu , więc nagraliśmy krótki montaż słowno - muzyczny, by w ten sposób złożyć hołd tysiącom Polaków i Polek, którzy cierpieli i ginęli pod sowieckim butem. Zapraszamy do obejrzenia filmu poświęconego bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym.
Uczniowie klasy 3b przygotowali prezentacje poszczególnych Parków Narodowych na terenie Polski.
Uczniowie klasy 3b, wykorzystując materiały wtórne, własnoręcznie zbudowali roboty przyszłości.
Uczniowie klasy III i II obejrzeli przedstawienie w ramach zajęć bibliotecznych. Kamishibai (jap. kami - papier, shibai - sztuka, teatr) to japoński teatr obrazkowy, który wykorzystuje kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę - na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych - w niej przedstawiane są kolejne fragmenty historii. Tym razem uczniom zaprezentowano historię autorstwa Rafała Witka „Żyrafa na rowerze”. Tytułowy bohater, pan Żyrafa, to pluszowa maskotka, która wraz z ojcem głównej bohaterki - Tatiany - rowerem przemierza niebezpieczną, ponad 400 kilometrową drogę w czasie działań wojennych na Ukrainie. Perypetie naszych wschodnich sąsiadów uzmysławiają dzieciom (niejednokrotnie również nam, dorosłym) jak wiele mamy, jak niewiele nam do życia potrzeba.
25 lutego 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie poznali wywodzący się z Japonii papierowy teatrzyk kamishibai. Przedstawiono im opowiadanie pt. „Kotka Milusia” - bardzo pouczającą historię spotkania kota i myszy. Opowieść zachęciła do zastanowienia się nad tym, czy możemy żyć samotnie, czym jest wolność i jakie są jej granice. Stała się pretekstem do rozmowy o wartościach ważnych dla bohaterów bajki oraz dla samych dzieci. Pierwszoklasiści wspólnie stworzyli „Drzewo wartości”. Następnie pani dyrektor Zdzisława Różańska dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę z rąk wicedyrektor pani Sylwii Nowickiej uczniowie otrzymali książki i dyplomy, które będą im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu.
Kolejną część spotkania stanowił egzamin z udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadził pedagog szkolny. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad dotyczących kolejnych ogniw łańcucha przeżycia, telefonów ratunkowych oraz ułożenia osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej ustalonej. Uczniowie doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, co nagrodzono wręczeniem certyfikatów.
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją 23. lutego 2021 r. przyłączamy się do 12. edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.
Życie w izolacji społecznej przynosi negatywne konsekwencje, dotyczące również dzieci i nastolatków. Po wielu miesiącach zakazów i obostrzeń, naukowcy dostrzegają nasilające się problemy psychiczne dzieci i młodzieży, w tym stany depresyjne. Celem prowadzonych działań, jest zapobieganie szkodliwym postawom, rozpoznawanie błędnych przekonań, wskazywanie drogi prowadzącej do szczęśliwego życia oraz wypracowanie umiejętności funkcjonowania w pandemii.
Ta sytuacja, w której dzisiaj jesteśmy sprawia, że dzieciom jest trudno. I jeśli rodzic zauważy, że dziecko się zmieniło, że jego rytm dnia się zmienił, na przykład że nie śpi w nocy, a śpi w dzień, albo że za dużo czasu spędza w internecie, albo że dziecko w ogóle zmieniło swoje upodobania, a obniżony nastrój trwa dłużej, niż dwa tygodnie, to warto zapytać psychologa o wsparcie i pomoc
Pamiętajcie, że nie jesteście sami. W Łodzi czynne są dwa numery telefonów, pod którymi czekają na Państwa psychologowie. Warto zadzwonić, porozmawiać, to właśnie rozmowa jest pierwszym aktem pomocy w depresji.
Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji ,, WIELKOPOSTNA PIELUSZKA DLA MALUSZKA” Jej celem jest zbiórka pampersów (w różnych rozmiarach),pieluszek, ale też chusteczek nawilżanych. Zebrane dary zostaną rozdzielone pomiędzy domy dziecka, szpitale, hospicja, domy samotnej matki, przedszkola czy żłobki. Akcja trwa do 25 marca, artykuły przynosimy do pedagoga szkolnego lub swojego wychowawcy.
Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej MEiN.
link:
Uczniowie klasy 3b nagrali filmiki, w których mówią o swoich umiejętnościach w języku angielskim. Filmik wysłaliśmy do zaprzyjaźionych uczniów z Ugandy w ramach programu Face to Face with the world. Czekamy na kolejne spotkanie online.
Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej z okazji powrotu uczniów z klas I-III do nauki stacjonarnej. Akcja jest formą zabawy, do której zapraszamy nie tylko dzieci, ale także rodziców. Nie wymaga dużej aktywności ani przygotowań. Uczniowie otrzymali bilety powrotne do biblioteki, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Uczeń wraz z rodzicami przypomina sobie książki, które czytał z różnych kategorii i je skreśla. Następnie nauczyciel bibliotekarz kasuje dziurkaczem odpowiednie pola biletu. Jeżeli niektóre ikonki pozostaną nieskasowane, zachęcamy do wypożyczenia książek z naszej szkolnej biblioteki. Po skasowaniu całego biletu na ucznia czeka niespodzianka.
Tradycyjnie już w Szkole Filialnej w Kolonii Lisowice funkcjonowała specjalna poczta walentynkowa. Dzieci miały możliwość wysłania kartek do swoich sympatii. W tym roku obdarowano także nauczycieli.
Pani pedagog Urszula Smolarek przygotowała i przeprowadziła bardzo ciekawą lekcję na temat nowych technologii. W imieniu swoim i uczniów - bardzo dziękujemy.
W lekturach pojawiają się postaci, które tworzą związki. Nie łatwo je zapamiętać, zwłaszcza, gdy trzeba orientować się, w jakim dziele pojawiły się konkretne osoby. W związku z tym warto skorzystać z naszej podpowiedzi. Biblioteczne walentynki pomagają przypisać postaci do utworu, przypominają takich zakochanych jak Andrzej Kmicic i Oleńka, Michał Wołodyjowski i Basia, Zbyszko i Danusia, Romeo i Julia i wiele innych.
W klasie 3b "Tłusty czwartek" to nie tylko pączki. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie wcielili się w cukierników i piekli "orzeszki" nadziewali kremem, a potem oczywiście konsumowali. Smacznego!
Powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem "Symbole Świąt Bożego Narodzenia” został rozstrzygnięty Nagrody wszystkim laureatom zostały wręczone, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
Wszyscy jesteśmy świadomi, jak ważne jest bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. 11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej. Z tej okazji pedagog szkolny przygotował prezentacje i przeprowadził lekcje w klasach IV na temat prawidłowego wykorzystania numeru alarmowego 112.
Uczniowie klas młodszych mieli możliwość zapoznania się wadami i zaletami Internetu oraz aplikacją Quiver. Pedagog szkolny w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu przez cały tydzień prowadzi zajęcia w poszczególnych klasach.
Aplikacja Quiver pozwala nie tylko na rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, ale także sprawia, że kolorowanie i „ożywianie” obrazków staje się zabawne oraz odrobinę magiczne. Aplikacja pozwala uczniom uwolnić duszę artysty, a interakcja z ich obrazkiem przy pomocy smartfonu nauczyciela, sprawia im ogromną frajdę. Pierwszym etapem zabawy jest kolorowanie specjalnych obrazków wydrukowanych ze strony internetowej http://www.quivervision.com. Dzieci mogą w tym momencie uruchomić swoją kreatywność i pokolorować rysunki w dowolny sposób. Kiedy prace są gotowe, nauczyciel uruchamia wcześniej zainstalowaną na smartfonie aplikację Quiver i nakierowuje urządzenie na rysunek. Dzięki temu uczniowie mogą zobaczyć, jak pokolorowana przez nich postać porusza się i macha do nich z ekranu. Perspektywa sprawia może również sprawiać wrażenie jakby postać stała na dłoni dziecka. Ta rozwijająca wyobraźnię rozrywka daje dużo radości i poznania nowych technologii.
Powered by aSc EduPage