• Aktualności

            • Egzamin zdany na szóstkę!

            • Już 15 lat realizujemy w klasach I program #Ratujemyiuczymyratować, który kończy się egzaminem sprawdzającym umiejętności ,,Małych ratowników”.

              W tym roku podczas zajęć otwartych w obecności zaproszonych gości, uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, wykazali się ogromną wiedzą w zakresie działań ratowniczych. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu przywrócenia prawidłowego oddechu wykonywany na fantomie oraz pozycja boczna ustalona. Była to bardzo pouczająca a zarazem wychowawcza lekcja, łącząca zabawę oraz naukę.

            • #SzkołaPamięta

            • Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

              W ramach tegorocznej edycji uczniowie klasy VIII odbyli lekcję historii w terenie. Poznali miejsca pamięci znajdujące się na terenie Działoszyna, zapalili znicze i oddali hołd poległym.

               

            • Pasowanie na czytelnika i wizyta na Olimpie

            • W miniony piątek uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Z tej okazji obejrzeli przestawienie pt. "Na Olimpie", przygotowane w ramach projektu historycznego przez klasę Vb. Piątoklasistom gratulujemy efektownego występu, pierwszoklasistów z radością witamy wśród braci czytelniczej. Wszystkich zachęcamy do korzystania z oferty naszej biblioteki!
            • #RatujemyiUczymyRatować #WOSP

            • Mali "Ratownicy" z klasy I z dużym entuzjazmem wykonywali czynności ratujące życie.

              Już kilkanaście lat nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować. Dzięki zajęciom dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Uczniowie pod opieką pedagoga szkolnego ćwiczyli: ocenę stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy, pozycję boczną oraz resuscytację krążeniowo – oddechową. W najbliższy piątek podczas lekcji otwartej czeka ich bardzo ważny egzamin z udzielania pierwszej pomocy. Patrząc na zaangażowanie uczniów zdawalność pewnie będzie 100 %.

            • #SzkolaMyśleniaPozytywnego

            •  Dziękujemy za pomoce do realizacji projektu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”, które już wykorzystujemy w trakcie zajęć.

              Współpraca z Instytutem Edukacji Pozytywnej to sama przyjemność. Już drugi rok z Wami jesteśmy, postaramy się wykonać solidnie wszystkie zadania certyfikacyjne.

            • ,,Święty Mikołaj na Kresach"

            • Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie zaprasza całą społeczność szkolną do udziału w akcji patriotyczno - charytatywnej ,,Święty Mikołaj na Kresach" pod patronatem ŁÓDZKIEGO KURATORA OŚWIATY oraz MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.

              Oprócz nadrzędnego celu niesienia pomocy potrzebującym, akcja kształtuje postawy ukierunkowane na dobro, tolerancję i empatię.

            • Finał Projektu #TydzieńUczniowskiejSuperMocy!

            • #SzkolaMysleniaPozytywnego

              #MłodeGłowy

               

              W naszej szkole dużo jest dziś pozytywnych emocji, wrażeń i ciekawych pomysłów dotyczących realizacji własnych celów życiowych. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach dotyczących planowania czasu wolnego, przygotowywali plakaty związane z pożeraczami czasu. Każdy sam decydował, co zrobi z tym czasem, jak go wykorzysta, spożytkuje i zagospodaruje, aby mądrze wybierać, co jest w życiu ważne. Pedagog szkolny bardzo dziękuje za wspaniałą współpracę paniom M. Piotrowskiej i M. Mruszczyk przy realizacji projektu.

            • Spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską, cenioną psycholożką dziecięcą.

            • 10 października szkolna stołówka zgromadziła rodziców, wychowawców, nauczycieli, którym szczególnie na sercu leży dobro dzieci i młodzieży.

              Wyjątkowym gościem była pani Aleksandra Piotrowska, doktor psychologii, która przypominała i wyjaśniała rodzicom, jak wiele zmienia się w życiu człowieka, kiedy z dziecka staje się młodym dorosłym. Ekspertka podkreślała, jak ważna dla dzieci jest rodzina i wspominała o sytuacjach, które mogą wpłynąć na to, jak świat postrzegają nasi podopieczni. Pani doktor, w bardzo zrozumiały dla wszystkich słuchaczy sposób, tłumaczyła zachowania i potrzeby dzieci i młodzieży. W opinii zebranych słuchaczy była to niezwykle wartościowa lekcja rodzicielstwa i wychowawstwa.

            • ,,Wyrwani z niewoli ‘’- spotkanie profilaktyczne.

            • Uczniowie naszej szkoły z klas 7 i 8 w dniu 10.10 wzięli udział w niesamowitym wydarzeniu profilaktycznym - ,,Wyrwani z niewoli ‘’ zorganizowanym przez MGOPS w Działoszynie za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Pod wielkim wrażeniem tego znakomitego przekazu byliśmy wszyscy, nauczyciele i uczniowie.

              Grupę „Wyrwani z niewoli” tworzą:

              Jacek Zajkowski „Heres” (artysta hip-hopowy, raper). Kiedyś człowiek pogrążony w wielu uzależnieniach, bez perspektyw. Dzisiaj wzór dla wielu młodych chłopców i mężczyzn. Od ponad 6 lat udowadnia, że można żyć inaczej, można odkrywać swoje pasje i talenty. Wydał wiele płyt, za ostatnią otrzymał nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii „muzyka chrześcijańska”;

              Piotr Zalewski (psycholog z wykształcenia, autor książki pt. „Wyrwani z niewoli”). Był chłopakiem bardzo zakompleksionym, uległ złym autorytetom, zażywał narkotyki. Zaniedbał edukację, zszedł na drogę przestępczą, miał depresję. Będąc na dnie rozpaczy zapragnął zmiany życia i zwrócił się z prośbą do Boga. Zmiana przyszła: zaczął odkrywać swoje talenty, potencjał, którym zapragnął dzielić się z innymi.

              „DAJEMY PRZYKŁAD A NIE WYKŁAD”

              Panowie poruszyli bardzo ważne i trudne tematy, mianowicie kwestię braku akceptacji rówieśniczej i lęku przed odrzuceniem, nienaturalnego dążenia do idealnego wyglądu, braku zrozumienia i wsparcia przez najbliższych, szukania pocieszenia w ryzykownych zachowaniach i eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi. Koncert oraz świadectwo Jacka i Piotra oparte było na mocnych ponadczasowych wartościach jak właśnie miłość, rodzina i wiara. Interaktywne metody przekazu to był po prostu strzał w dziesiątkę.

            • #SzkołaMyśleniaPozytywnego

            • 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

              Również nasza szkoła włączyła się w obchody tego ważnego dnia. W klasie szóstej zostały już przeprowadzone zajęcia przez pedagoga szkolnego dotyczące stresu. Rozmawialiśmy o tym, czym jest stres, skąd się bierze i co możemy z nim zrobić, aby żyło nam się lepiej.

              Celem tych warsztatu jest rozwijanie świadomości w zakresie źródeł stresu oraz reakcji organizmu w sytuacjach stresujących, a także rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem w szczególności w okolicznościach edukacyjnych.

              Można rzec, że życie bez stresu jest dla wielu z nas luksusem. Przyzwyczailiśmy się, że ciągle gdzieś biegniemy, stale dokądś się spieszymy, ktoś nas pogania, a jeszcze inny denerwuje. Czasem o czymś zapominamy. Czasem nam się coś nie udaje. Dom. Szkoła. Relacje z rodziną. Przejazd komunikacją miejską. Jazda rowerem. Wszystko może być mniej lub bardziej stresujące.

            • #"GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW"

            • Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW" ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego podejmowanych według określonych scenariuszy. Jego zadaniem jest także wspieranie MŁODYCH GŁÓW przez zachęcenie do otwartej rozmowy o zdrowiu psychicznym. W pierwszym półroczu pedagog szkolny (lider projektu) chce zapoznać uczniów i nauczycieli z zasadami pierwszej pomocy psychologicznej (PPP), w drugim półroczu skupi się na higienie cyfrowej i bezpieczeństwie w sieci.

            • Dziękujemy Wolontariuszom za zaangażowanie.

            • Pomagamy Krzysiowi ale przy okazji swietnie się bawimy. Integracja w grupie sprawia, że zacieśniają się więzi między ludźmi, tworzą się bliskie relacje, a zespół staje się zżyty, mocniejszy i bardziej zaangażowany w realizację wspólnych celów.

            • #dyslexiaday #SzkołaMyśleniaPozytywnego

            • W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczniowie naszej szkoły będą brali udział w pierwszym Ogólnopolskim Teście Dysleksji! Jak podaje Polskie Towarzystwo Dysleksji:

              O specyficznych trudnościach w nauce mówimy, jeżeli niepowodzenia szkolne dotyczą tylko niektórych zakresów uczenia się i występują przy co najmniej przeciętnej inteligencji, a niejednokrotnie wysokiej sprawności intelektualnej, sprawnych narzędziach ruchu oraz zmysłach wzroku i słuchu, właściwej opiece wychowawczej oraz dydaktycznej.

              Gdy trudności te mają charakter wybiórczy i przejawiają się niepowodzeniami w uczeniu się czytania i pisania, mówimy o dysleksji rozwojowej.

              Jest to wydarzenie adresowane do uczniów od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż. Test będzie dostępny w dniach 5-10 października.

            • podziękowanie za ubiegłoroczną akcję patriotyczno – charytatywną ,,Święty Mikołaj na Kresach"

            • W dniu dzisiejszym na ręce pani dyrektor Michaliny Strykowskiej i opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu p. Urszula Smolarek zostało przekazane podziękowanie za ubiegłoroczną akcję patriotyczno – charytatywną ,,Święty Mikołaj na Kresach" w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kraszkowicach.

              Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu i za wspaniałe doznania artystyczne i kulinarne.Jesteśmy dumni z naszych uczniów i rodziców, którzy zawsze są gotowi pomagać innym.

              Akcje charytatywne integrują społeczność szkolną i pokazują, że wspólnie możemy zdziałać więcej.