• Konkurs "Chodzę do biblioteki, bo ..." rozstrzygnięty!

• Konkurs dla klas I- III "Chodzę do biblioteki, bo..." został rozstrzygnięty. Zwycięzcami zostali:

- Raciszyn:

I miejsce Jakub Chudy

II miejsce Zofia Pierz

III miejsce Mia Knut i Miłosz Miksza

- Kolonia Lisowice:

I miejsce Emila Dądela

II miejsce Martyna Dyluś

III miejsce Julia Tądel

wyróżnienie Martyna Jaros

Laureatom gratulujemy! Wszystkich serdecznie zapraszamy do biblioteki!

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w obchody „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

W naszej szkole tradycyjnie, jak co roku, został przeprowadzony szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w szkolnej rywalizacji.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Gratulujemy wszystkim „Mistrzom Tabliczki Mnożenia”. Dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia.

• Przegląd recytatorski

• W odpowiedzi na zaproszenie Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Działoszynie uczennice naszej szkoły: Kamila Prudlak, Paulina Strugacz, Antonia Wiecha i Maria Bociąga wzięły udział w przeglądzie recytatorskim poświęconym twórczości Wisławy Szymborskiej. Było pięknie i nastrojowo. Dziewczyny godnie reprezentowały naszą społeczność. Dziękujemy!

• Wieczornica patriotyczna

• Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości zapisały się na kartach historii naszej szkoły jako dzień zadumy, ale przede wszystkim jako radosny czas wspólnego, międzypokoleniowego śpiewania i celebrowania odzyskanej w 1918 r. niepodległości. Zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się w kręgu symbolicznego blasku ogniska i spędzili w klimacie patriotyzmu wieczór pełen podniosłych chwil. Podczas spotkania wyrazili dumę z bycia Polakami i poczuli braterską bliskość płynącą z rozbrzmiewającego głośno radosnego śpiewu pieśni patriotycznych.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, strażakom z Raciszyna oraz pracownikom szkoły za pomoc przy organizacji wieczornicy.

• Szkoła do hymnu

• Po raz kolejny społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Raciszynie włączyła się do akcji SZKOŁA DO HYMNU. Było uroczyście, podniośle, wzruszająco. Piękna lekcja patriotyzmu.

• Akcja "Serce za odwagę"

• Narodowe Święto Niepodległości to doskonały czas, aby włączyć się do akcji SERCE ZA ODWAGĘ. . Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów! Zadanie jest bardzo proste - przygotowujemy kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. W ten symboliczny sposób złożymy podziękowanie za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny. To dzięki nim możemy bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę – bez przeszkód! Prace przynosimy do 5 grudnia do biblioteki szkolnej, tam uzyskamy także dodatkowe informacje o akcji.