• Europejski Dzień Języków w Kolonii Lisowice

• W dniu 27 września w Szkole Filialnej w Kolonii Lisowice obchodzony był Europejski Dzień Języków. Matematyka na lekcji języka obcego? A dlaczego nie? Jednym z zadań było odkodowanie ukrytych nazw (nie tylko państw) za pomocą szyfrów harcerskich. Uczniowie dopasowywali również słowo powitalne do różnych języków oraz wsłuchiwali się w różne języki zgadując który to. Uczymy się również różańca w wielu językach, co pokazały nam również uczennice klasy III. W ramach tego święta został rozstrzygnięty konkurs pt. „European Language T-shirt”. Zadaniem uczniów było zobrazowanie na koszulce słów w różnych językach. Zwycięzcom gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim za tak liczny udział. You are the best

• Ubezpieczenie uczniów

• Rodzice zainteresowani ofertą ubezpieczenia zaoferowanego naszej szkole mogą zakupić polisę pod tym linkiem:

www.szkola.compensa.pl

Hasło do polisy: 660617

W razie dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostaje Pani Jolanta Kolano tel: 507-151-737

• Gminne obchody 84. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

• 3 września 2023 r. w 84. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej mieszkańcy miasta i gminy  Działoszyn uczcili pamięć poległych w pierwszych dniach września oraz w czasie okupacji . Na tę okazję uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki program artystyczny.  Zaprezentowali go pod Pomnikiem Ku Czci Mieszkańców Działoszyna - Ofiar Wojny 1939 – 1945. Wspominając  bohaterów września ’39 podkreślili, iż Działoszyn był jednym z najbardziej zniszczonych miast podczas II Wojny Światowej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafałem Drabem. Naszą szkołę obok uczniów i ich rodziców licznie reprezentowało grono pedagogiczne pod przewodnictwem pani dyrektor Michaliny Strykowskiej. Wspólnie odrobiliśmy pierwszą w tym roku szkolnym lekcję patriotyzmu.