• Sukces w Wojewódzkim Konkursie Historycznym

• Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego o Ostatniej Dekadzie PRL (1980- 1989) "Reglamentowana Rewolucja". Maria Wąż zdobyła I miejsce, a Paulina Strugacz wyróżnienie. Patroni honorowi konursu to: Kuratorium Oświaty w Łodzi, Instytut Pamięci Narodowej oraz NSZZ Solidarność. Dziewczętom gratulujemy wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Apel z okazji 3 Maja

• Jak co roku uczciliśmy Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystym apelu przypomnieliśmy okoliczności tego wydarzenia, treść dokumentu z 1791 roku oraz twórców ustawy zasadniczej. Spotkanie miało na celu kształcenie postaw patriotycznych oraz poczucia dumy z dokonań przeszłych pokoleń. Występ uświetnił chór szkolny.

• Wycieczka do Kielc

• 24 kwietnia uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Historia na polskim, polski na historii". Podczas tej nietypowej lekcji zwiedzili Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego i rezerwat archeologiczny - Kadzielnia. Mieli także okazję podziwiać jedno z najstarszych polskich drzew   - Dąb Bartek a podczas spaceru na Święty Krzyż piękny widok Łysogór.

• Powiatowy Konkurs Plastyczny "Pocztówka z powiatu pajęczańskiego"”

• Wielkie gratulacje dla uczniów naszej szkoły: Alana z klasy I i Igi Pułka z klasy 4b.👏👏👏Każdy z nich zdobył w swojej ketegorii III miejsce 🥈w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Pocztówka z powiatu pajęczańskiego” 🌅Cieszymy się sukcesami rodzeństwa i gratulujemy talentu 🎨

• Poranek z Miłoszem

• Czesław Miłosz to polski poeta, prozaik, eseista, historyk literatury, tłumacz, dyplomata, patron 2024 roku, którego utwory wybrzmiały podczas  "Poranka z Miłoszem". Soptkanie przygotowała grupa uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciszynie ze Szkołą Filialną Szkołą w Kolonii Lisowice.

Poranek zorganizowano w ramch rozstrzygnięciac konkursu Biblioteki Publicznej MiG Działoszyn "Zakładka do książki 2024".  Warto dodać, że nie tylko zaprezentowaliśmy oprawę artystyczną, ale także mieliśmy swoich rfeprezentantów w gronie laureatów. Byli to:

I kategoria wiekowa (przedszkola)

I miejsce - Michalina Bażela (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie z Filialną Szkołą w Kolonii Lisowice)

wyróżnienie - Hanna Jędrysiak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie z Filialną Szkołą w Kolonii Lisowice)

II kategoria wiekowa (klasy I-IV)

wyróżnienie - Emilia Dądela (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie z Filialną Szkołą w Kolonii Lisowice)

III kategoria wiekowa (klasy V-VIII)

wyróżnienie - Hubert Napieraj (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie z Filialną Szkołą w Kolonii Lisowice)

wyróżnienie - Laura Pawlik (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie z Filialną Szkołą w Kolonii Lisowice)