• Ogólnopolski Konkurs ,,Ratujemy i Uczymy Ratować"

  Ogólnopolski Konkurs ,,Ratujemy i Uczymy Ratować" - Obrazek 1

  Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować". Celem konkursu było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i rodziców.

  W pierwszym etapie zadanie było proste – należało przygotować plakat edukacyjny "Znajdź 10 różnic" Tematem pracy  był jeden z proponowanych tematów dotyczących ratowania życia ludzkiego.

  Etap szkolny wygrała Weronika Kiedos uczennica kl. VI, której praca została przesłana do biura konkursu WOŚP.

  Gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na wyniki ogólnopolskie.

 • SPRAW, ABY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ

   

   

  Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyli  się  w projekt UNICEF-u „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” , który miał na celu kształtowanie postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych ( naszym wolontariuszom udało się zebrać 450 zł)  które będą przeznaczone m.in. na zakup koców i ciepłej odzieży, oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby Syrii.

 • 16.03.2018

   

   

  Z 16 na 17 marca po raz kolejny ucznowie klas IV-VII spędzili noc w szkole w ramach ogólnopolskiej akcji, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i bibliotekę. Organizatorzy akcji liczą na to, że po poznaniu biblioteki tak wyjątkowej nocy, czytelnicy wrócą do niej również w dzień i w kolejne dni...

  W tym roku nocowanie w bibliotece połączyliśmy z realizacją projektu Szkolnego Klubu Wolontariatu : "Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę". Jest to jedno z działań realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej "Nieść serce na dłoni". W jego realizację zaangażował się ponad 50 uczniów naszej szkoły.

  Spotkanie utrakcyjniła obecność harcerzy z Chorzewa, którzy w roku obchodów stulecia niepodległości Polski opowiedzieli o idei harerstwa.

   

 • Droga Krzyżowa

  Droga Krzyżowa - Obrazek 1

  W okresie oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunkami p. Magdaleną Piotrowską i p.Urszulą Smolarek, przygotował Drodgę Krzyżową dla lokalnej społeczności.   Wyjątkowy nastrój nabożeństwa podkreślała profesjonalna oprawa muzyczna dzięki p. Dominice Brożynie  i głębokie, poruszające teksty rozważań. Wspólna modlitwa miała uzmysłowić obecnym wielkość ofiary, jaką poniósł za nas – grzesznych ludzi Jezus Chrystus. 

  Upaść jest rzeczą ludzką. Ważne jest jednak to, by znaleźć w sobie tyle siły, aby wstać i iść dalej. Tego właśnie organizatorzy życzyli uczestnikom niezwykłej Drogi Krzyżowej.

 •  

      

  Realizacja innowacji ,,Nieść serce na dłoni" - Obrazek 1Realizacja innowacji ,,Nieść serce na dłoni" - Obrazek 2

  Realizacja innowacji ,,Nieść serce na dłoni" - Obrazek 3Realizacja innowacji ,,Nieść serce na dłoni" - Obrazek 4

  W dniu 27 lutego 2018 r. wolontariusze naszej szkoły gościli uczniów z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Działoszynie wraz z nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa  p. Markiem Leszczyńskim. Młodzież z tej szkoły przygotowała prezentację dotyczącą udzielania pierwszej pierwszej pomocy przedmedycznej, opatrywania ran i postępowania w różnych przypadkach urazów ciała.

       Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu: p. Urszula Smolarek i p. Bogusława Kotyla zorganizowały spotkanie, realizując kolejne zadania w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Nieść serce na dłoni”. Dla młodych wolontariuszy była to kolejna okazja do zdobycia szerokiej wiedzy w zakresie ratownictwa przedmedycznego i nabywania nowych umiejętności. Każdy uczeń mógł spróbować swoich sił podczas wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, opatrywania ran i złamań, bandażowania różnych części ciała:  głowy, ręki, nogi. Zainteresowanie wzbudziło udzielanie pierwszej pomy małym dzieciom i niemowlętom, np. podczas zaksztuszenia. Dużą atrakcję dla uczniów stanowił pokaz sztucznych ran.

       Zajęcia uświadomiły wolontariuszom, z jakimi różnorodnymi obrażeniami mogą się spotkać w życiu i jak wiele zależy od umiejętności udzielającego pomocy.

 • Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  01.03.2018

   

  Ponieważ żyli prawem wilka

  Historia o nich głucho milczy
  Pozostał po nich w kopnym śniegu
  Ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy...

   

  1 marca obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie krótkim apelem oddali hołd żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Przybliżyli bohaterów, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

 • Gminny Konkurs Czytelniczy "POŻERACZE KSIĄŻEK"

  27.02.2018

  Nasza szkolna biblioteka zorganizowała kolejną edycję Gminnego Konkursu Czytelniczego „Pożeracze książek” dla uczniów klas IV-VI. Każda ze szkół z terenu gminy Działoszyn mogła zgłosić do udziału w rozgrywkach maksymalnie 3 osoby. Tym razem uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością powieści Andrzeja Maleszki z serii MAGICZNE DRZEWO: „Czerwone krzesło” oraz „Tajemnica mostu”. Zmierzyli się z zdaniami w dwóch różnych testach dotyczących treści wskazanych utworów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI – Julia Kołtek i Weronika Kiedos oraz klasy Vb – Joanna Świtała. Laureatami zostali:

  I miejsce – Julia Kołtek SP w Raciszynie

  II miejsce – Joanna Świtała SP w Raciszynie i Kacper Drabowicz SP nr 1 w Działoszynie

  III miejsce –Filip Mordalski – SP nr 1 w Działoszynie.

  Gratulujemy!

 • Lekcja historii

  22.02.2018

  W ramach lekcji historii w klasach VI i VII odbyło się spotkanie z p. Wandą Kuklą - wnuczką Konstantego Różańskiego, zamordowanego strzałem w tył głowy przez NKWD w Twerze w 1940 r.

  Uczniowie poznali dzieje pochodzącego z Działoszyna aspiranta Policji Państwowej, który służąc Ojczyźnie, padł ofiarą sowieckiego reżimu. Pani Wanda, przybliżając losy swojego dziadka, oddała ducha niespokojnych czasów wojennej zawieruchy. Jej barwny sposób opowiadania i ciekawa tematyka prezentacji sprawiły, że uczniowie słuchali z zapartym tchem. Cały wykład wzbogaciły fotografie i pamiątki po Konstantym Różańskim.

  Młodzież dowiedziała się także, że przy kościele w Działoszynie we wrześniu 2017r. dla uczczenia bohatera posadzono Dąb Pamięci. Niektórzy z uczniów przypomnieli, iż brali udział w tych uroczystościach, reprezentując szkołę w poczcie sztandarowym. 

 • Ogłoszenie o naborze do przedszkola na rok 2018/2019

  Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciszynie ogłasza nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 r.
  w Kolonii Lisowice oraz w Raciszynie.
  Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola można pobrać w poszczególnych placówkach .
  Zapisy dzieci na rok szkolny 2018/2019 trwają od 19.02.2018  do 31.03.2018r.
   
  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !
 • DBI 2018 obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”

  Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.  (www.safeinternet.pl)

  W tym roku również dołączyliśmy do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Zorganizowaliśmy go trochę wcześniej ze względu na zimowe ferie.

  DBI 2018 obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” - Obrazek 1

  DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

  DBI 2018 obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” - Obrazek 2

  Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2018 są Facebook oraz Multimediawszkole.pl. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendę Główną Policji. DBI 2018 obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” - Obrazek 3

  DBI 2018 obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” - Obrazek 4

  informacje zaczerpnięte ze strony www.saferinternet.pl

 • Bal Karnawałowy dla dzieci w Kolonii Lisowice

  Bal Karnawałowy dla dzieci w Kolonii Lisowice - Obrazek 1Bal Karnawałowy dla dzieci w Kolonii Lisowice - Obrazek 2Bal Karnawałowy dla dzieci w Kolonii Lisowice - Obrazek 3Bal Karnawałowy dla dzieci w Kolonii Lisowice - Obrazek 4Bal Karnawałowy dla dzieci w Kolonii Lisowice - Obrazek 5

  W KARNAWALE, W KARNAWALE WSZYSTKIE DZIECI BAWIĄ SIĘ DOSKONALE...

            Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i u nas... 24.01.2018 r. w Koloni Lisowice odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia , dzieci miały okazję przebrać się za swoje ulubione postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych  i szkolnych  można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele innych - nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich. Zabawę karnawałową uświetniał Dj. organizował dzieciom różne zabawy, w których chętnie brali udział . Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy.

  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

              Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

 • Dzień Babci i Dziadka w Kolonii Lisowice

  Dzień Babci i Dziadka w Kolonii Lisowice - Obrazek 1Dzień Babci i Dziadka w Kolonii Lisowice - Obrazek 2Dzień Babci i Dziadka w Kolonii Lisowice - Obrazek 3Dzień Babci i Dziadka w Kolonii Lisowice - Obrazek 4Dzień Babci i Dziadka w Kolonii Lisowice - Obrazek 5Dzień Babci i Dziadka w Kolonii Lisowice - Obrazek 6

  Styczeń to zimowym miesiąc, pełen chłodnych dni, są jednak jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W Szkole Podstawowej oraz w Przedszkolu w Kolonii Lisowice dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków, był to niezwykle radosny dzień, zarówno dla zaproszonych gości jak i dla dzieci, które bardzo zaangażowały się w to, aby umilić czas Babciom i Dziadkom, prezentując swoje talenty, aktorskie oraz muzyczne. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie wnukowie obdarowali swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.

 • Dzień Babci i Dziadka w

  19.01.2018

  Dzień Babci i Dziadka to uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w naszej szkole. W tym szczególnym dniu do naszej szkoły przybywają nasi dziadkowie, aby uświetnić swoją obecnością uroczystość przygotowaną przez uczniów klas I - III. Przy słodkim poczęstunku zaproszeni goście podziwiali  małych artystów śpiewających, tańczących i recytujących  wzruszające wiersze dla swoich kochanych dziadków.

 • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

   

  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 1

                                                                                      „Wesołą nowinę, bracia słuchajcie…”

   

  Takie  hasło towarzyszyło w tym roku szkolnym naszym przygotowaniom do świąt Bożego Narodzenia.

  Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wystawili Jasełka bożonarodzeniowe. Wprowadziły one wszystkich w przedświąteczny nastrój.

  Zgodnie z tradycją wystąpili Maria i Józef- w te postacie wcielili się uczniowie klasy IVb: Natalia Maciołek i Mateusz Napieraj.

   

  Była szopka bożonarodzeniowa, trzej mędrcy i pasterze. Główną rolę w przedstawieniu odegrali aniołowie. Mieli za zadanie „nieść wesołą nowinę”,  informując wszystkich o narodzinach Jezusa.

   

  Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem wcielili się w role bohaterów, recytowali wiersze o tematyce świątecznej . Całość przedstawienia przeplatana była kolędami tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

  Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.

  Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

   

  Magiczny nastrój tego wieczoru podkreślała muzyka w wykonaniu szkolnego chóru, który przygotowała pani Dominika Brożyna, oraz uczniów klasy trzeciej. Nastrój tworzyły także światła, które już od samego progu szkoły wyznaczały gościom drogę na jasełka. W przedstawieniu brali udział uczniowie ze wszystkich klas w szkole. Za opracowanie scenariusza oraz przygotowanie scenografii i dekoracji odpowiedzialne były panie Michalina Strykowska, Agata Chybińska, Joanna Puchała i Edyta Ostrycharz.

  Podziękowania dla wszystkim Uczniów, którzy wzięli udział w Jasełkach!

  Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Rodziców, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia.

  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 2

  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 3

  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 4

  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 5

  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 6

  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 7

  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 8

  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 9

 • Szlachetna Paczka! Dziękujemy!!

   

   Szlachetna Paczka! Dziękujemy!! - Obrazek 1Szlachetna Paczka! Dziękujemy!! - Obrazek 2Szlachetna Paczka! Dziękujemy!! - Obrazek 3Szlachetna Paczka! Dziękujemy!! - Obrazek 4Szlachetna Paczka! Dziękujemy!! - Obrazek 5Szlachetna Paczka! Dziękujemy!! - Obrazek 6Szlachetna Paczka! Dziękujemy!! - Obrazek 7Szlachetna Paczka! Dziękujemy!! - Obrazek 8

  W dniach 9-10 grudnia w całej Polsce odbył się  finał akcji Szlachetna Paczka. Wolontariusze we współpracy ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciszynie rozwozili świąteczne prezenty  rodzinom będącym w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.

  W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w tą szlachetną akcję. Dzięki ofiarności Darczyńców udało się nam przygotować aż 13 sporej wielkości prezentów, które otrzymała wybrana rodzina.  Zaangażowanie całej społeczności szkoły przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu kilku dni   uczniowie szkoły, nauczyciele oraz rodzice przekazali żywność, słodycze, kosmetyki, środki czystości, ubrania, buty, książki, przybory szkolne, sprzęt sportowy, ręczniki itp. Nasze dary nie tylko zaspokoją podstawowe potrzeby rodziny, ale również spełnią ich marzenia.  

  Bardzo dziękujemy za ofiarność i życzliwość tym, którzy wsparli akcję.

  Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność  i otwartość na drugiego człowieka.

  Koordynatorzy akcji: Piotr Majewski, Magdalena Piotrowska, Urszula Smolarek, Bogusława Kotyla

 • Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty

  Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 1Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 2Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 3Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 4Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 5Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 6Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 7Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 8Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 9Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 10Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 11Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 12Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 13Lepszy świat przez wolontariat – Bożonarodzeniowe warsztaty - Obrazek 14

   

  20 grudnia Szkolny Klub Wolontariatu zaprosił do naszej szkoły przedszkolaków.                                                                                           Uczniowie kl. Va  wykonali montaż słowno-muzyczny przybliżający tajemnicę Bożego Narodzenia, natomiast klasa VI przygotowała warsztaty plastyczne.Spotkanie to było wspaniałą zabawą oraz okazją do tego, aby przybliżyć dzieciom tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Ze zgromadzonych materiałów dzieci z wolontariuszami wykonały świąteczne anioły, błyszczące bombki, kolorowe łańcuchy na choinkę oraz wiele innych ...

 • Konkurs ,,Najpiękniejsza bombka''

  19.12.2017

  Dziś został roztrzygniety konkurs plastyczny dla uczniów klas I- III ,,Najpiękniejsza bombka''. Jury jednogłośnie stwierdziło, że wszystkie prace sa piękne i wyjątkowe, więc wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce ! Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i slodkie niespodzianki. Prace można podziiać w kąciku świątecznym, który powstał na potrzeby konkursu,

 • Coroczne pieczenie pierniczków

  08.12.2017

  8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy VII wraz ze swoimi rodzicami pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Puchały, Edyty Ostrycharz, Agaty Chybińskiej i Michaliny Strykowskiej brali udział w akcji „Pieczenia pierniczków”. Akcja ta na stałe wpisała się w kalendarz szkolny. W tym projekcie chętnie biorą udział również uczniowie i nauczyciele.  Jej główne cele to: aktywne spędzanie wolnego czasu, pielęgnowanie tradycji świątecznych oraz angażowanie rodziców w życie szkoły.

  Coroczne pieczenie pierniczków - Obrazek 1

  Spotkanie miało miejsce w naszej szkolnej kuchni, ponieważ staramy się pielęgnować tradycje świąteczne z polskich stołów. Nieodłącznie ze świętami Bożego Narodzenia kojarzy się zapach pierników, dlatego też na wypiek tych przepysznych ciasteczek licznie przybyli rodzice wraz z młodzieżą.

  Coroczne pieczenie pierniczków - Obrazek 2

   

  Coroczne pieczenie pierniczków - Obrazek 3

   

 • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

   

   

  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - Obrazek 1

  Gratulujemy Tatianie Zjawiony , która 4 grudnia  w Szkole Podstawowej w Trębaczewie podczas Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego  pod hasłem "Święta Bożego Narodzenia są po to, żeby się nauczyć miłości do najbliższych" zdobyła I miejsce.      Słowa uznania należą się również Zuzannie Węglewskiej za piękną interpretacje wiersza.

   

 •  

  Niezawodni Wolontariusze - Obrazek 1Niezawodni Wolontariusze - Obrazek 2Niezawodni Wolontariusze - Obrazek 3Niezawodni Wolontariusze - Obrazek 4Niezawodni Wolontariusze - Obrazek 5Niezawodni Wolontariusze - Obrazek 6Niezawodni Wolontariusze - Obrazek 7Niezawodni Wolontariusze - Obrazek 8

  Już za trzy dni  finał projektu Szlachetna Paczka 9-10.12.2017.

  W tym roku współpraca z liderem Szlachetnej Paczki świetnie nam się układa, dlatego postanowiliśmy włączyć się w przygotowanie prezentów dla darczyńców oraz dekorację magazynu.

  Prace idą pełna parą.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie ze Szkołą Filialną w Kolonii Lisowice
  ul. Działoszyńska 65, 98-355 Działoszyn
 • 0-43 84 13 211

Galeria zdjęć