Rajd pieszy- NORDIC WALKING
Aktualności
II dzień Europejski tydzień Sportu - Spotkanie ze sportowcami p. Agnieszką Kuzyk i p. Robertem Chyrą oaz rajd pieszy NORDIC WALKING
Europejki Tydzień Sportu - dzień po dniu
I dzień - rywalizacja klasowa
Spotkanie z Policjantem
Dzieciaki ze szkoły oraz przedszkola w Kolonii Lisowice odbyły spotkanie z policjantem . Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Międzynarodowy Dzień Kropki- odkrywamy nasze talenty
W szkole i przedszkolu w Kolonii Lisowice obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. W strojach dzieci i nauczycieli dominował oczywiście motyw kropki. W tym dniu dzieci odkrywały swoje talenty i zainteresowania. Na początku obejrzały filmik o małej dziewczynce Vashti, a później sprawdzały się w różnego rodzaju zadaniach- gimnastycznych, sprawnościowych czy też artystycznych. Na koniec dzieci utworzyły Kropkowe Drzewo Talentów, które prezentuje najlepsze strony każdego ucznia.
Europejski Dzień Języków Obcych
Dziś w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków. Uczniowie mieli okazję brać udział w licznych quizach i konkurencjach. Poznali między innymi przydatne zwroty w języku hiszpańskim, śpiewali „Mam tę moc” w różnych językach oraz zmierzyli się z polskimi łamańcami językowymi. Nie zabrakło też tańców, wśród których największym zainteresowaniem cieszyła się „Macarena”. Wszyscy także brali udział w śpiewaniu dobrze znanego utworu „Baby shark”. Uczniowie słuchali również rapowych nagrań swoich kolegów i koleżanek, w których mogli usłyszeć o wielu korzyściach płynących z uczenia się języków obcych.
Nasi zdolni uczniowie skomponowali krótkie teksty promujące naukę języków obcych.
Autorami tekstów są: Oskar, Dawid, Kornelia, Kuba, Adam, Marysia i Julka.
Gratulujemy talentu i zachęcamy do wysłuchania.
Dziękujemy za super zabawę i zaangażowanie.
Michalina Strykowska, Aneta Szewczyk i Edyta Ostrycharz
Europejski Tydzień Sportu pod hasłem SPORT ŁĄCZY POKOLENIA
W dniach od 23-27 września 2019 w naszej szkole obchodzony będzie Europejski Tydzień Sportu ogłoszony przez Ministerstwo Turystyki i Sportu. Po raz drugi we wspomnianym przedsięwzięciu weźmiemy aktywny udział przygotowując dla naszych uczniów szereg ciekawych zajęć. I nie będą to tylko działania stricte sportowe. W planie tygodniowych obchodów znalazła się również edukacja językowa oraz literacka, która przekona nas o zaletach aktywnego trybu życia.
Wszystkich uczniów , nauczycieli i rodziców serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.
Harmonogram działań:
Poniedziałek : Zawody sportowe dla klas III-VIII
Wtorek: Spotkanie ze sportowcami
Środa: Dzień Języków Europejskich + Rajd rowerowy z rodzicami
Czwartek: Aerobik dla najmłodszych
Piątek – Połamańce językowe + konkurs recytatorski
Szlakiem Miejsc Pamięci – wycieczka do Oświęcimia i Krakowa w ramach innowacji pedagogicznej.
- 3
16 września uczniowie naszej szkoły zwiedzili Muzeum Auschwitz Birkenau. Jest to miejsce upamiętnienia najstraszniejszej w historii Świata przemyślanej i zorganizowanej fabryki śmierci, jaką był zbudowany przez Niemców obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Odwiedzając to miejsce każdy z nas ma okazję przemyśleć i poznać najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy i rzeczywisty efekt wdrożenia ich w życie. W ciszy i spokoju uczniowie zapoznali się z historią obozu, życiem codziennym więźniów oraz ich zagładą. Każdy człowiek powinien odwiedzić to miejsce, aby już nigdy nie powtórzyła się ta najczarniejsza z kart w historii ludzkości.
NARODOWE CZYTANIE akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej
W dniu 5 września 2019 roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania - organizowaną przez Bibliotekę Publiczną MiG Działoszyn. Wspólnie odczytane został wybrane nowele: "Katarynka" Bolesława Prusa oraz "Dym" Marii Konopnickiej. Przedsięwzięcie popularyzuje czytelnictwo i udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc. Każda czytająca osoba otrzymała podziękowanie wraz z pamiątkowym stemplem akcji otrzymanym od kancelarii prezydenckiej.
Nowy adres e-mail
Informujemy, że obecny adres poczty internetowej to
zspraciszyn@dzialoszyn.pl
Witaj szkoło
Rok szkolny 2019/2020 rozpoczniemy Mszą Św. o godzinie 8.30.
Grafik autobusów:
przywozy:
Zalesiaki - 7.50.
Kiedosy, Kolonia Lisowice - 8.10.
odwozy:
Zalesiaki - 9.45.
Kiedosy, Kolonia Lisowice - 10.00.
Zalesiaki Pieńki - bus o godz. 8.15,
Lelity - bus o godz. 8.00.
Bezpieczne wakacje 2019
Naszym uczniom i absolwentom życzymy bezpiecznych, udanych i beztroskich wakcji.
Podziękowanie dla Szkolnego Klubu Wolontariatu
Udział w Gminnym Konkursie Bezpieczeństwa i Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Liczy się każda minuta”
6 czerwca 2019 roku w Szkole Filialnej w Szczytach odbył się I Gminny Konkurs Bezpieczeństwa i Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Liczy się każda minuta”
Nasza szkołę reprezentowały : Julia Kogut, Wiktoria Kiedos i Amelia Ranoszek z sukcesem zdobywając II miejsce.
Uczennice musiały wykazać się nie tylko dużą wiedza teoretyczną ale i praktyczną. Gratulujemy!
PODSUMOWANIE AKCJI "ZNAMY KRAJE EUROPEJSKIE"
W naszej szkole dnia 31 maja 2019 roku został zorganizowany konkurs, który zwieńczył akcję zaproponowaną i zorganizowaną przez uczniów. Na ten pomysł wpadli Amelia Ranoszek i Antoni Wieczorek z klasy VIB. Tytuł konkursu brzmiał „Znamy kraje europejskie”.
Miał on na celu sprawdzenie wiedzy uczestników z wiedzy o państwach europejskich. Konkurs cieszył się dużym uznaniem ze strony uczniów. Wszyscy przyłożyli się do niego solidnie i nauczyli się wielu rzeczy na ich temat. Wyzwania wzięcia udziału w konkursie pokusili się Dawid Chrobak i Kacper Drabik z klasy 4a, Dawid Cieśla i Jakub Szewczyk z klasy 4b, Mikołaj Łakomy i Maksymilian Skwarzec z klasy 5a, Mateusz Napieraj i Julia Kogut z klasy 5b, Weronika Bęben i Natalia Chober z klasy 6a, Tatiana Zjawiony i Emilia Błach z klasy 6b oraz Julia Kołtek i Weronika Kiedos z klasy 7. W komisji zasiadły uczennice klasy 8 Klaudia Siedlaczek, Gabrysia Szewczyk i Natalia Rus. Pomocną dłoń w organizacji konkursu wyciągnęła nauczycielka języka angielskiego p. Michalina Strykowska. Każdy z uczestników losował pytanie, które czytane zostało przez organizatorkę. Konkurs podzieliliśmy na 3 części w przerwie puszczaliśmy piosenki. Po przebiegu całego konkursu komisja podliczyła punkty. Wynikło z nich to ze 7 miejsce zajęła klasa 4b z 3 punktami. 6 miejsce zajęła klasa 6a z 5 punktami. 5 miejsce zajęła klasa 7 z 6 punktami. 4 miejsce zajęła klasa 5b z 6 punktami. 3 miejsce zajęła klasa 5a z 7 punktami. 2 miejsce zajęła klasa 4a z 9 punktami. 1 miejsce zajęła klasa 6b z 10 punktami. W nagrodę każda drużyna zdobyła patyczki z nagrodami takie jak: „Lekcja na dworze”, „Dzień neutralny”, „15 Minut z podręcznikiem na teście” itd. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy!
„DOPALACZOM MÓWIMY STOP – WYBIERAMY ZDROWIE”
W roku szkolnym 2018/20159 nasza Szkoła uczestniczyła w Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pt. „ Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie”.
W ramach Kampanii uczniowie mieli okazję poznać szkodliwe skutki zażywania dopalaczy i narkotyków. W ciągu roku szkolnego odbyły się zajęcia z pedagogiem szkolnym oraz godziny wychowawcze poświęcone temu problemowi.
Kampania wzmacniana była wieloma działaniami m.in.
„Dopalaczom mówimy nie” – dyskusja na temat szkód zdrowotnych i społecznych
W klasach 5-8 na zajęciach z pedagogiem przeprowadzono lekcje poświęcone tematyce dopalaczy. Zajęcia te składały się z dwóch części. W pierwszej pedagog za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawił problem dopalaczy. Drugą natomiast stanowiła dyskusja na temat szkód powodowanych zażywaniem dopalaczy.
Spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie dla uczniów i rodziców
Funkcjonariusze ukazując negatywne reakcje młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający, przekazali młodzieży informacje na temat niebezpiecznych dla zdrowia konsekwencji zażywania dopalaczy. wiele uwagi poświęcono również kwestii odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne , jakimi są posiadanie i rozprowadzanie dopalaczy. Podczas spotkania zorganizowanego dla rodziców policjanci przy pomocy tablicy multimedialnej przedstawili , jaki wpływ na organizm młodego człowieka wywierać może zażywanie dopalaczy. Omówiono również szczegółowo zasady reagowania na podejrzenie posiadania lub zażywania przez uczniów środków odurzających
Spotkanie z osobą uzależnioną od narkotyków
Spotkanie było przeznaczone dla uczniów klas starszych. Bohaterka w bardzo sugestywny sposób opowiadała o swoich negatywnych doświadczeniach związanych z zażywaniem środków odurzających i uzależniających. Swoją historię opowiadała, by ostrzec innych przed piekłem , jakie mogą sobie zafundować. Dlatego mówiła zarówno o początkach, jak i konsekwencjach uzależnienia. Uczniowie na zakończenie spotkania otrzymali ulotki gdzie są adresy miejsc i numery telefonów, pod którymi można uzyskać wszelką pomoc odnoście uzależnień od narkotyków i dopalaczy.
Promowanie postaw prozdrowotnych:
- Udział w Tygodniu sportu
- Udział w resuscytacji krążeniowo – oddechowej
- Realizacja programu edukacyjnego ,,Trzymaj Formę”
- Realizacja programu antynikotynowego ,,Bieg po zdrowie”
- Pogadanki oraz prezentacje multimedialne w klasach starszych na temat:
- zasad zapobiegania otyłości,
- zagrożenia wynikające z używania substancji psychotropowych
-czynniki zdrowia
- Nauka udzielania Pierwszej pomocy
- Pogadanki oraz prezentacje multimedialne w klasach młodszych na temat;
-Bezpieczeństwa w szkole
W klasach starszych na temat:
-Czynniki warunkujące bezpieczeństwo w szkole
- Wycieczka rowerowa
Prowadzone działania pozwoliły podnieść świadomość zarówno uczniów jak i rodziców nt. zagrożeń jakie niesie zażywanie substancji psychoaktywnych w tym dopalaczy dla zdrowia.
DZIEŃ DZIECKA 2019
Za nami cudowny dzień... pełen wrażeń i emocji... śmiechu i zabawy... rozgrywek, konkursów i ciekawych wyzwań.
Tak świętowaliśmy tegoroczny dzień dziecka.
Dziękujemy współorganizatorom tego przedsięwzięcia firmie WKG za niezapomniany dzień.
Do zobaczenia za rok.
9
UROCZYSTY FINAŁ PROJEKTU „UNICEF” – SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA -
- 15
28 maja 2019 roku przy udziale uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, nauczycieli i zaproszonych gości, odbyła się niecodzienna uroczystość - ceremonia wręczenia „GWIAZD SZERYFA PRAW DZIECKA” przedstawicielom społeczności lokalnej, którzy, zdaniem uczniów naszej szkoły, w wyjątkowy sposób dbają o ich interes, stojąc na straży przestrzegania praw dziecka.Rozpoczęcia spotkania i przywitania zaproszonych gości dokonali przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu:
,,Witamy serdecznie wszystkich Państwa na podsumowaniu działań, które odbyły się w naszej szkole w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA. Dopełnieniem tych działań będzie wręczenie GWIAZD SZERYFA PRAW DZIECKA - prestiżowego odznaczenia, ustanowionego przez UNICEF, przyznawanego po raz pierwszy, tym dorosłym, którzy podejmują szczególne inicjatywy na rzecz dzieci i są najbardziej zaangażowani w propagowanie i ochronę ich praw.
Szczególnie serdecznie witamy tych, którzy zostali nominowani przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu:
-Naczelnik Wydziału Oświaty p. Panią Monike Jabłońska.,
- Przewodniczącą Rady Rodziców p. Edytę Ostrycharz
- Nauczyciela p. Ilonę Cybulską
- Przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciszynie p. Piotra Siedlaczka
- Asystenta Zespołu do spraw Profilaktyki p. Zbigniewa Kleszczyńskiego
W tym roku przypada 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Nasz udział w projekcie jest podkreśleniem znaczenia tego najbardziej uniwersalnego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych i uczczeniem zbliżającej się rocznicy. Prawa dziecka znajdują swoje odzwierciedlenie w codziennym życiu. Ważne jest zatem, aby najmłodsi obywatele naszego kraju zdawali sobie sprawę czym są prawa dziecka, jakie prawa im przysługują, na czym polega różnica między prawem a obowiązkiem, jakie są granice, których nie można przekraczać, a także gdzie mogą się zwrócić w sytuacji, kiedy poczują, że ich prawa nie są respektowane. Tę wiedzę staraliśmy się upowszechniać poprzez lekcje, które prowadzone były dla uczniów klas młodszych i starszych oraz wystawę, plakatów dotyczących Praw Dziecka.
Po powyższym wstępie pani dyrektor Zdzisława Różańska wraz z uczniami dokonała podniosłej dekoracji odznakami pięciu nominatów do GWIAZDY SZERYFA PRAW DZIECKA. Bezpośrednio przed uhonorowaniem odczytane zostały laudacje, czyli uroczyste uzasadnienie nominacji, a po przypięciu odznak wręczone zostały pamiątkowe gratulacje oraz symboliczna róża.
LAUDACJA
Szanowni Państwo,
drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!
MAM ZASZCZYT POINFORMOWAĆ, ŻE ODZNAKĘ SZERYFA PRAW DZIECKA OTRZYMUJE PAN
Asystent Zespołu ds. Profilaktyki
asp. szt. Zbigniew Kleszczyński
Odznaczony jest przedstawicielem Komendy Policji w Pajęcznie. Pracuje tam w zespole do spraw nieletnich, który zajmuje się przede wszystkim przeciwdziałaniu demoralizacji i przestępczości osób nieletnich.
Zespół współpracuje na co dzień z pedagogiem szkolnym przy realizacji zadań profilaktycznych na terenie szkoły. Pan Zbigniew Kleszczyński wraz ze swoimi współpracownikami prowadził w ciągu ostatnich lat spotkania dla uczniów na temat odpowiedzialności nieletnich, uzależnień wśród nieletnich, wpływu grup rówieśniczych oraz bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu.
Policjanci z zespołu do spraw nieletnich pomagali nam także przy przeprowadzaniu zadań związanych z udziałem w ogólnopolskim konkursie ,,Ratujemy i uczymy ratować”.
Z uwagi na działalność na rzecz młodych, propagowanie praw dziecka i serdeczność wobec najmłodszych, uważamy, że Pan Zbigniew Kleszczyński w pełni zasługuje na GWIAZDĘ SZERYFA PRAW DZIECKA.
Szanowni Państwo,
drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!
MAM ZASZCZYT POINFORMOWAĆ, ŻE ODZNAKĘ SZERYFA PRAW DZIECKA OTRZYMUJE
Pani Monika Jabłońska
Tej osoby w naszej społeczności nie trzeba przedstawiać. Wszyscy znamy Naczelnika Wydziału Oświaty p .Monikę Jabłońską, ale nie wszyscy zapewne zdają sobie sprawę z ilości i różnorodności inicjatyw oraz działań na rzecz praw dziecka – ucznia, jakie podejmuje na co dzień
Pani Jabłońska w swej pracy troszczy się, aby miasto przeznaczało fundusze na realizację przedsięwzięć mających wpływ na najmłodszych. Dzięki jej staraniom możemy uczestniczyć wielu ciekawych projektach edukacyjnych, kulturalnych i prozdrowotnych.
Dzięki Pani Monice w Urzędzie Miasta i Gminy Działoszyn , słyszany i brany jest pod uwagę głos dzieci i młodzieży. Zawsze obecna podczas najważniejszych dla naszej szkolnej społeczności uroczystościach przyciąga młodych swoją serdecznością, otwartością i kompetencją. Jest przez dzieci i młodzież bardzo lubiana i szanowana. Uczestniczy w naszych projektach, takich jak Ratujemy i Uczymy Ratować, Czytanie Łączy Pokolenia.
Zważywszy na powyższe zasługi odczytane w laudacji, pragniemy odznaczyć Panią GWIAZDĄ SZERYFA PRAW DZIECKA.
Szanowni Państwo,
drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!
MAM ZASZCZYT POINFORMOWAĆ, ŻE ODZNAKĘ SZERYFA PRAW DZIECKA OTRZYMUJE
Pani Ilona Cybulska
W naszej szkole pracuje wielu oddanych nauczycieli, ale wyjątkową wśród nich jest pni Ilona Cybulska. Walczy o poprawę losu dzieci z niepełnosprawnością. Wsparcie to jest wielopłaszczyznowe: począwszy od opieki pedagogiczno-psychologicznej, na wsparciu emocjonalnym skończywszy.
Pani Cybulska dąży do zintegrowani społeczności uczniowskiej, do tego, aby uczeń był człowiekiem wrażliwym, otwartym na świat i tolerancyjnym. Zależy jej również na tym, abyśmy potrafili badać, konstruktywnie myśleć, podejmować ryzyko. To dzięki akcji „Zaświeć się na niebiesko”, której jest inicjatorem, wzbogacamy swoja wiedzą dotyczącą ludzi chorych na autyzm.
Pani Ilona jest osobą cichą , skromną, dokonującą w codziennej pracy rzeczy naprawdę wielkich. Próbuje w uczniach rozpoznać, oszacować, wyłuskać to co najlepsze, oszlifować diamenty, pomóc znaleźć drogę w życiu.
„Bądźcie surowi, ale sprawiedliwi i kochajcie ich jak własne dzieci !” tak zdaje się brzmieć maksyma przyświecająca pracy p. Ilony Cybulskiej
Z uwagi na działalność na rzecz niepełnosprawnych, propagowanie praw dziecka i serdeczność wobec najmłodszych, uważamy, że Pani Ilona Cybulska w pełni zasługuje na GWIAZDĘ SZERYFA PRAW DZIECKA.
Szanowni Państwo,
drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!
MAM ZASZCZYT POINFORMOWAĆ, ŻE ODZNAKĘ SZERYFA PRAW DZIECKA OTRZYMUJE
Osoba , która posiada: wewnętrzną dyscyplinę
poczucie honoru osobistego
odpowiedzialność
nieznający wahań charakter
wiarę we własne możliwości
odwagę
wytrwałość
pracowitość
sumienność
może być przykładem dla innych. Są to cechy, które można przypisać panu Piotrowi Siedlaczkowi.
To strażak, który angażuje się w inicjatywy
społeczne, kulturalne, a zwłaszcza te organizowane na rzecz dzieci. Niejednokrotnie poświęca swój prywatny czas i umiejętności. Służy
wsparciem i nigdy nie odmawia pomocy. Zawsze niewodny, gdy organizujemy w szkole Szlachetną Paczkę, Ratujemy i Uczymy Ratować, przygotowujemy dekoracje, potrzebujemy transportu.
Taką ciągłą gotowość do działania nazwać można nie pracą lecz SŁUŻBĄ. Panu Piotrowi zdaje się towarzyszy myśl, że wszystko co robi, robi dla innych, a zdobyte doświadczenie i zaufanie ludzi pozytywnie wpływa na jego osobowość i jest jeszcze motywacja do dalszego działania .
Zważywszy na powyższe zasługi odczytane w laudacji, pragniemy odznaczyć Panią GWIAZDĄ SZERYFA PRAW DZIECKA.
Szanowni Państwo,
drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!
MAM ZASZCZYT POINFORMOWAĆ, ŻE ODZNAKĘ SZERYFA PRAW DZIECKA OTRZYMUJE
Przewodnicząca Rady Rodziców
Pani Edyta Ostrycharz
Pani Edyta Ostrycharz to osoba, którą można nazwać „przyjacielem szkoły” . Widać, że kocha dzieci i dobrze im życzy. Zawsze serdeczna, szczera i ofiarna służy pomocą szkole i jej wychowankom. Wspiera wszelkie inicjatywy organizowane dla dzieci i z myślą o dzieciach. Aktywnie uczestniczy w imprezach kulturalnych. Włącza się w przygotowanie ważnych w kalendarzu szkoły imprez takich jak Dzień Edukacji Narodowej, Ratujemy i Uczymy Ratować, Czytanie Łączy Pokolenia, Noc w Bibliotece, Odjazdowy Bibliotekarz, Jasełka , „Pasja oczami Marii Magdaleny, pasowanie na ucznia i czytelnika oraz wielu innych. Dzięki jej staraniom Rada Rodziców wspiera nas materialnie.
Bez względu na okoliczności, można liczy na słowa wsparcia ze strony pani Edyty.
Z uwagi na działalność na rzecz młodych, wyjątkowo aktywny udział w życiu szkoły w pełni zasługuje na GWIAZDĘ SZERYFA PRAW DZIECKA.
Dodatkową nagrodą i podziękowaniem dla szanownych odznaczonych było przedstawienie, w którym na plan pierwszy wysunęły się takie wartości jak : szacunek, tolerancja, skromność, miłość i pomoc.
Przedstawienie „O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry” jest podsumowaniem innowacji pedagogicznej „Teatr z klasą” .
Myślenie o przyszłości zawodowej czas zacząć...
W ramach realizacji zajęć doradztwa zawodowego uczniowie klasy VIIej pracowali nad projektem dotyczącym planowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej. Mieli oni za zadanie wcielić się we właścicieli różnorodnych firm i przedsiębiorstw, przeprowadzić postępowanie rekrutacyjne, a następnie zadbać o stworzenie efektywnej reklamy własnego biznesu.
Uczniowie pracowali w grupach metodą projektu. Krok po kroku zaplanowali kolejność zadań do zrealizowania. Podzielili między siebie obowiązki. Wspólnie pracowali nad każdym etapem. Efektem ich dzisiejszej pracy były plansze reklamujące ich firmy oraz "nowi pracownicy", których to będziemy starali się zatrudnić kolejnym razem...
Podsumowanie projektu ,,Szkoła z Prawami Dziecka"
28 maja 2019 roku o godz. 10:00 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Raciszynie ze Szkołą Filialną w Kolonii Lisowice,
Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Raciszynie,
przy udziale uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu,
odbędzie się niecodzienna uroczystość
- ceremonia wręczenia „GWIAZD SZERYFA PRAW DZIECKA”
przedstawicielom społeczności lokalnej, którzy, zdaniem Szkolnego Klubu Wolontariatu, w wyjątkowy sposób dbają o ich interes, stojąc na straży przestrzegania praw dziecka.
” Chodź pomaluj mój świat na …niebiesko”
15. maja, w Dzień Niezapominajki, dzieci z Przedszkola i Szkoły w Kolonii Lisowice wzięły udział w rozstrzygnięciu III Gminnego Konkursu Plastycznego pt.” Chodź pomaluj mój świat na …niebiesko” organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Działoszynie. Nagrodzone zostały wszystkie zgłoszone prace, a dzieci za ich wykonanie dostały atrakcyjne nagrody.
Archiwum Aktualności
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie