Dzieci ze Szkoły i Przedszkola w Kolonii Lisowice wzięły udział w XIV Gminnym Konkursie Plastycznym "Baranek Wielkanocny". Wykonana praca zajęła pierwsze miejsce.
Dzieci ze Szkoły i Przedszkola w Kolonii Lisowice wzięły udział w XIV Gminnym Konkursie Plastycznym "Baranek Wielkanocny". Wykonana praca zajęła pierwsze miejsce.
Uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kolonii Lisowice pożegnali zimę i z piosenką na ustach powitali wiosnę.
SZKOLNY Konkurs Czytelniczo- Plastyczny
„Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato”
DLA UCZNIÓW KLAS I-III
Drodzy Rodzice!
U dzieci istnieje bardzo duża potrzeba spędzania wolnego czasu z rodzicami. Wspólne czytanie książek daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i buduje więzi emocjonalne na długie lata. Głośne czytanie jest również niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Uczy myślenia, pogłębia wiedzę ogólną, rozwija pamięć i wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa
oraz kształtuje nawyk czytania książek.
Konkurs ma na celu zachęcić do wspólnego czytania książek.
ZASADY UCZESTNICTWA
ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEGO CZYTANIA!
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!
Uczniowie naszej szkoły dołączyli do „Wielkiej Ligi Czytelników” IV Ogólnopolskiego Konkursu, którego ogólnym celem jest upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych, a także kulturalna rozrywka i mądre spędzanie wolnego czasu. Patronat nad Konkursem objął m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej i Instytut Książki.
W powiecie pajęczańskim do etapu powiatowego, w wyniku eliminacji szkolnych, zakwalifikowały się tylko dwie szkoły: Szkoła Podstawowa w Bogumiłowicach (klasy 1-4) i Szkoła Podstawowa w Raciszynie (klasy 5-8). Etap drugi powiatowy odbył się 28.02.2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie. Naszą trzyosobową drużynę tworzyły:Julia Kogut, Tatiana Zjawiony i Wiktoria Kiedos, które zmagały się z odpowiedziami na bardzo szczegółowe i wnikliwe pytania dotyczące książki Z. Nienackiego : „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”. By dostać się do etapu wojewódzkiego zabrakło im tylko 4 pkt. Dziewczęta otrzymały okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy im serdecznie, gdyż w tym konkursie nie ma przegranych. Ci, którzy przystąpili do konkursu – czytają książki – są więc zwycięzcami.
W dniu 28 lutego 2019 r. przedstawiciele Służby Celno - Skarbowej w Piotrkowie Trybunalskim, przeprowadzili w ramach akcji ,,Hazard – nie, dziękuję” zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas siódmych i ósmych.
Podczas zajęć, uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Krajowa Administracja Skarbowa, a w szczególności Służba Celno- Skarbowa, czym są gry hazardowe, jak hazard doprowadza do uzależnienia, gdzie osoby uzależnione mogą szukać pomocy. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowani
3 marca 2019 r. odbyła się trzecia edycja zawodów w pływaniu o Puchar Starosty. Nasza szkołę reprezentowali chłopcy z klasy II w dwóch stylach : grzbietowym i dowolnym z sukcesem. Gratulujemy wszystkim za wzorowe reprezentowanie szkoły a szczególnie medalistom: Filipowi i Szymonowi.
11 marca 2019 r. uczniowie klas 7- Julia Kołtek, Weronika Kiedos , Kamil Mordal, Szymon Ostrycharz i Kuba Bociąga przystąpili do I etapu Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! Jest to inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę! Promuje ona zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu. Konkurs został przeprowadzony drogą on- line. 40 bardzo szczegółowych pytań związanych ze znaczeniem produktów odżywczych, ich wpływam na organizm człowieka, organizacji związanych z żywieniem sprawiło uczniom „maleńkie” trudności. Wierzymy jednak w naszych uczniów i życzymy im sukcesów. Na ostateczne wyniki nadal czekamy.
W ramach propagowania bezpieczeństwa w internecie oraz walki z cyberprzemocą pedagog szkolny przeprowadził zajęcia w klasach piątych i szóstych.
Akcja „Przytul hejtera” ma na celu propagowanie sprzeciwu wobec hejtu w sieci , ale bez agresji i eskalowania przemocy. Jej organizatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje a partnerem Facebook.
Pamiętaj:
Nie bierz do siebie hejtu. To hejter jest słaby, a nie ty.
Nie daj się ponieść emocjom, nie odpowiadaj na hejt pod wpływem chwili.
Nie odpowiadaj agresją na agresję.
Zgłaszaj hejt i mowę nienawiści korzystając z opcji dostępnych na forach lub w mediach społecznościowych.
Jak nie dajesz sobie rady z hejtem, to szukaj pomocy u zaufanych osób lub zadzwoń do Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111
Nie rezygnuj z tego, co robisz, myślisz i mówisz tylko ze względu na hejterów.
8. marca, z okazji Dnia Kobiet, dzieci ze szkoły w Kolonii Lisowice przedstawiły występ artystyczny, podczas którego wykonały piosenki i recytowały wiersze o tematyce kobiet. Wśród zebranych gości byli rodzice oraz nauczyciele szkoły.
Hasłem przewodnim było: "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów".
Dzień Bezpiecznego Internetu już za nami. Realizując różnorodne zadania, klasa 1,2 oraz dzieci z przedszkola obejrzały prezentację oraz kreskówki, na podstawie których omawiały zasady bezpiecznego poruszania się w sieci, zarazem zwracając uwagę na różne formy internetowych zagrożeń, m.in. takich jak: uzależnienie, podawanie danych, udostępnianie zdjęć czy cyberprzemoc. Dzieci zadawały i odpowiadały na pytania. Wspólnie opracowały Kodeks postępowania współczesnego Internauty.
Dzięki zgłoszeniu naszej inicjatywy, nasza szkoła otrzymała materiały edukacyjne, które zostały przekazane dzieciom. Prezentację multimedialną przygotowała Pani Karolina Bejm.
Szkolny Klub Wolontariatu przystąpił do Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego. Prace zostały wysłane i czekamy na werdykt.
Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) odbyła się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Akcja zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Nasza szkoła jaka co roku włączyła się w obchody tego dnia. Podczas obchodów DBI 2019 podkreślano, że internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. Na zajęciach w klasach starszych zorganizowano Quizy nawiązujące do tegorocznego hasła, uczniowie obejrzeli również wiele ciekawych filmów przesłanych przez głównego organizatora. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
W dniu 5 lutego 2019 r. ósmoklasiści z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do parku trampolin Stacja Grawitacja oraz w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie.
Uczniowie poznali kierunki kształcenia na rok 2019/2020, zwiedzili szkołę oraz mieli okazję przyjrzeć się jak wyglądają lekcje w tamtejszej placówce. Niektórzy nawet zaczęli snuć plany nauki w „Żeromie”, jak popularnie nazywa się tę szkołę średnią.
Oczywiście na podjęcie decyzji o wyborze szkoły jest jeszcze czas, ale lepiej wcześniej rozeznać się w ofercie i poznać swoje preferencje.
Autor tekstu: Klaudia Siedlaczek - klasa VIII
Na ciekawą lekcję języka polskiego uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez p. Bogusławę Kotylę.
W dniu 28 stycznia 2019 r. uczniowie z klasy VI b i VII wystawili "Dziady" cz. II Adama Mickiewicza. Inscenizacja utworu naszego wieszcza narodowego przeniosła widzów w epokę romantyzmu, przybliżając obrzęd łączący elementy religii chrześcijańskiej z wierzeniami pogańskimi.
Dziady (obrzęd ludowy nazwany tak na pamiątkę dziadów, czyli zmarłych przodków) przypominają o złożoności ludzkiego losu i niosą ważne przesłania moralne. Uczniowie - aktorzy wiernie odtworzyli istotę i tematykę dramatu Mickiewicza.
Obsada:
Guślarz - Julia Kołtek
Aniołki - Zuzanna Węglewska, Amelia Ranoszek
Widmo - Weronika Kiedos
Dziewczyna - Joanna Świtała
Chór ptaków nocnych: Sowa - Tatiana Zjawiony, Kruk - Antoni Wieczorek
Starzec - Mikołaj Drab
Upiór - Iwo Gwardecki
Chór: Justyna Kowal, Emilia Drab, Oliwia Drab, Kinga Białek, Emilia Błach, Aleksandra Russ, Mikołaj Drab
W naszej szkole ruszył program program edukacyjny Akademia Uwielbiam.
W projekt zaangażowani są szczególnie uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawczyni . Uczniowie samodzielnie przygotowują prezentacje multimedialne na zadany temat związany z odżywianiem a następnie prezentują uczniom z innych klas.
Celem tego projektu jest edukacja młodzieży na temat podstaw zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Uczestnicy Akademii Uwielbiam dowiedzą się nie tylko, jak powinno wyglądać prawidłowe i racjonalne odżywianie. Akademia Uwielbiam uczy także właściwych zachowań związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radości z gotowania.
Weronika Kiedos , Julia Kołtek, Szymon Ostrycharz, Kamil Mordal i Jakub Bociąga relizując projekt przygotowują się w ten sposób do ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia ,,Trzymaj Formę!’’
Naszą szkole w powiatowych zawodach o Puchar Starosty w pływaniu reprezentowała wspaniała piątka chłopców z II klasy. Gratulacje dla Filipa Adama Szymona Patryka i Frania. Filip zdobył III miejsce ale wszysscy zawodnicy spisali się na medal.
22. stycznia w Szkole w Kolonii Lisowice odbyła się tradycyjna choinka noworoczna. Dzieci w tradycyjnych kostiumach karnawałowych tańczyły i brały udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Imprezę prowadziła Małgorzata Pierz.
21. stycznia w Szkole w Kolonii Lisowice odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne oraz taneczne w przygotowanym występie artystycznym.
Powered by aSc EduPage