Dzień Babci i Dziadka to uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w naszej szkole. W tym szczególnym dniu do naszej szkoły przybywają nasi dziadkowie, aby uświetnić swoją obecnością uroczystość przygotowaną przez uczniów klas I - III. Przy słodkim poczęstunku zaproszeni goście podziwiali małych artystów śpiewających, tańczących i recytujących wzruszające wiersze dla swoich kochanych dziadków.
Aktualności
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole
WOŚP 2019
Swój udział w 27. Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zaznaczyli uczniowie klas I i II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciszynie ze Szkołą FIlialną w Kolonii Lisowice.
Jasełka 2018 - "Józef, człowiek, który oddał życie"
Tegoroczne jasełka w naszej szkole w sposób niecodzienny ilustrowały historię Bożego Narodzenia. Została ona opowiedziana z perspektywy Józefa, człowieka, który poświęcił swoje życie Marii i Jezusowi. W przedstawieniu ukazano go jako mężczyznę, którego trafnie opisują go dwa słowa: moc i łagodność. Spektakl przypominając historię przyjścia na świat Jezusa opowiadał o tym niezwykły człowiku, który z zamiaru Boga i własnej zgody służył swojej oblubienicy i Bożemu Synowi. Z powodzeniem w rolę tytułową wcielił się Kacper Wojtal z klasy VIII, Maryję pięknie zagrała Hanna Świtała z klasy Vb, a Jezusa Adam Ostrycharz z klasy IIa.
Spektakl zaprezentowano społeczności szkolnej eraz lokalnej.
POMAGAMY - Szkolny Klub Wolontariatu
WOŚP - gramy dla dzieci małych i bez focha
Szkolny Klub Wolontariatu dołożył swoją cegiełkę i wystąpił podczas koncertu zorganizowanego 13 stycznia podczas Finału WOŚP w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Działoszynie.
Godzina Kodowania ( The Hour of Code )
KODUJ RAZEM Z NAMI
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Godzinie Kodowania ( The Hour of Code ) - międzynarodowym programie organizowanym w ramach tygodnia edukacji informatycznej, który jest największą inicjatywą edukacyjną tego typu w historii. Uczniowie podjęli szereg różnych aktywności. Rozpoczęli od wspólnych rozmów o kodowaniu. Zadań z programowaniem w ciągu całego tygodnia było wiele m.in. kodowanie na matach, budowanie zamków z kubeczków, programowanie na wirtualnej macie, zakodowanie świątecznego obrazka. Godzinę Kodowania przeprowadziła Pani Karolina Bejm.
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka - zbiórka karmy dla Psiaków ze Schroniska w Trębaczewie przez Dzieci z Kolonii Lisowice
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka
Przez miesiąc grudzień dzieci ze Szkoły Filialnej w Kolonii Lisowice mogły wspomóc bezdomne psy .W tym celu wzięły udział w zorganizowanej zbiórce na rzecz Gminnego Schroniska w Trębaczewie. Dzieci wraz z rodzicami przynosili karmę, miski, ciepłe koce oraz inne potrzebne zwierzętom rzeczy. Przedszkolaki obejrzały specjalnie dla nich przygotowany teatrzyk pt. „Mikołaje w schronisku”. Dowiedziały się ,a właściwie utrwaliły wiedzę dotyczącą poszanowania, ochrony i opieki nad zwierzętami. Akcję zorganizowała Pani Karolina Bejm
Zdrowo i Sportowo
https://drive.google.com/open?id=1uXNFxTaZVxOmBwZQZPFIoRbzu0v8lq3s
pod tym adresem można zobaczyć certyfikat udziału w kacji
Zdrowo i Sportowo to akcja koordynowana przez p. Sylwię Nowicką i p.Urszulę Smolarek skierowana do przedszkolaków Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Chodzi o to, by pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Naszym celem jest również dbałość o zdrowie uczniów, a także wszystkich pracowników, dlatego sporo uwagi poświęcamy warzywom i owocom, a także ich znaczeniu w diecie przedszkolaka. W naszej placówce dużą uwagę przywiązujemy do zdrowego żywienia.
ŻYCIE MA SWOJĄ CENĘ - pomoc dla Oskara
Rodzice Oskara to absolwenci naszej szkoły, dlatego tym bardziej leży nam na sercu pomoc tej rodzinie. Od pół roku walczą o każdy dzień życia Oskarka. Urodził się z bardzo skomplikowaną wadą serca. Można ją zoperować w Watykanie. Trzeba działać szybko. Wygrać wyścig ze śmiercią, która czyha i jest blisko. Potrzebują 250 000 zł. Od pieniędzy zależy życie dziecka. Nie można kupić miłości, szczęścia, ale można kupić życie. Szkolny Klub Wolontariatu stanął na wysokości zadania i zorganizował zbiórkę, w którą włączyli się nauczyciele, rodzice i uczniowie. DZIĘKUJEMY
Czym jest wolontariat? Co to znaczy być Wolontariuszem? - lekcja dla klasy II
Uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunkami przygotowały ciekwą lekcję na temat idei wolontariatu dla uczniów klasy II.
Dotyczyła ona takich pojęć jak wolontariusz, praca społeczna. Uświadomiła uczniom, że wolontariat pozwala wykorzystać swoje doświadczenie i umiejętności. Każdy człowiek, niezależnie od wieku, zamożności lub innych względów, może i powinien pomagać potrzebującym, a także działać na rzecz swojego najbliższego otoczenia.
Wigilia szkolna w Kolonii Lisowice
W dniu 19. grudnia 2018r. w Szkole w Kolonii Lisowice odbyła się szkolna wigilia, w której wzięli udział zaproszeni goście, rodzice oraz społeczność szkolna. Przed uroczystą wieczerzą wigilijną uczniowie wystawili jasełka oraz dali koncert kolęd.
Jasełka bożonarodzeniowe
Uczniowie ze Szkoły w Kolonii Lisowice wystawili jasełka bożonarodzeniowe na kiermaszu świątecznym w MGDK w Działoszynie oraz w kościele parafialnym w Kolonii Lisowice.
Konkurs "Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa"
W Szkole w Kolonii Lisowice nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową. Komisja pod przewodnictwem Pani dyrektor Zdzisławy Różańskiej zdecydowała, że wszystkie bombki zasługują na wyróżnienie i zajęły ex aequo pierwsze miejsce.
Klasowa Wigilia
Przygotowania do Świąt Bożegonarodzenia w klasie IVa
Wielka Liga Czytelników
17 uczniów naszej szkoły z klas 5-8 wystartowało w czytelniczych potyczkach w ramach Wielkiej Ligi Czytelników.
IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Udział w konkursie jest bezpłatny. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; wzmacnianie pozytywnego obrazu i prestiżu aktywności społecznej wynikającej z czytania książek poprzez uhonorowanie aktywnych czytelników; promocja systematyczności, efektywnego zarządzania czasem i intensywnej pracy z tekstem wśród uczniów szkół podstawowych.
Konkurs przebiega w czterech etapach: a) pierwszy – szkolno-biblioteczny: indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych i test kwalifikacyjny w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych; b) drugi – powiatowy: test drużynowy; c) trzeci – półfinały wojewódzkie: test drużynowy; d) czwarty – finał ogólnopolski: test drużynowy.
Etap pierwszy konkursu trwa do 31 stycznia 2019 r. Jego uczestnicy zdobywają sprawności poprzez czytanie proponowanych przez organizatorów książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów . Testy zawierają pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne powiązane z treścią książki.
Wszystkich miłośników książek , którzy dotąd nie zadecydowali się na udział w projekcie, zachęcamy do naszej drużyny! Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej. ZAPRASZAMY!
Mikołajki w Kolonii Lisowice
W poniedziałek 03.12.2018r. grupa przedszkolaków i uczniów ze Szkoły Filialnej w Kolonii Lisowice wybrała się do sali zabaw w Częstochowie „Fabryka Uśmiechu”. Celem wyjazdu było zapewnienie dzieciom różnorodnych form aktywności ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo w czasie zabaw. W czasie pobytu w Sali dzieci korzystały z wszelkich atrakcji tj. zabawy na różnorodnych urządzeniach zabawowych. Wielkim zaskoczeniem była wizyta Mikołaja, który zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce.Na koniec Mikołaj wręczył prezenty, a dzieci w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę. W czasie pobytu w Sali panowała miła i radosna atmosfera. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział we wszystkich zadaniach. Na zakończenie spotkania zrobiono wspólne zdjęcie z Mikołajem. Wyjazd był udany i sprawił dzieciom wiele radości.
5 grudnia Szkolny Klub Wolontariatu obchodził swoje święto.
W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wolontariuszach i dziękujemy im za ich pracę, którą wykonują bezinteresownie, z potrzeby serca.
Z tej okazji wyróżnieni wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w Szkole Podstawowej w Trębaczewie. Celem spotkania była wymiana dotychczasowych doświadczeń wynikających z działań wolontariuszy szkół Miasta i Gminy Działoszyn.
Uczennice Julia Kołtek i Weronika Kiedos przedstawiły jakie inicjatywy podjął Szkolny Klub Wolontariatu podczas swojej działalności. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.
Zaproszonym gościem była pani Daria Zimoch koordynatorka akcji "Szlachetna Paczka", która opowiedziała, jak zrodziła się u niej pasja pomagania innym, co znaczy dla niej wolontariat i jak wolontariat wpłynął na jej życie, czym się zajmuje i w jaki sposób pomaga innym. Zwróciła również uwagę, że w wolontariacie jest ważne nie tylko to, co mamy w głowie, ale również to, co mamy w swoich sercach.
Na zakończenie wszyscy wolontariusze w ramach integracji robili zdjęcia w „fotobudce” .
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest ważnym wydarzeniem, a spotkanie dało możliwość integracji wszystkich wolontariuszy, wspólnej zabawy, docenienia i podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc drugiemu człowiekowi. Mamy nadzieję, że ciepła atmosfera towarzysząca tej uroczystości przełoży się na kolejne akcje i chęć wspólnego działania.
Drodzy Wolontariusze! Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary w to, że to, co robicie, ma sens.
Finał Szlachetnej Paczki
W sobotę rozpoczął się finał Szlachetnej Paczki nie bez powodu zwany weekendem paczkowych cudów.
Szlachetna Paczka dotarła do rodziny. Było mnóstwo uścisków , wzruszeń i radości. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczkę o jakiej marzyła rodzina. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom, osobom prywatnym. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Strażacy z OSP Raciszyn jak zwykle spisali się medal transportując nasze prezenty do rodziny.
#RazemNaŚwięta
Świąteczny czas Bożego Narodzenia to czas magiczny - pełen refleksji, rodzinnych spotkań, życzliwości. Ludzie stają się sobie bliżsi, otwarci na drugiego człowieka, jego potrzeby .
Nasza szkoła bierze udział w akcji #RazemNaŚwięta, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Koordynatorem akcji w naszej szkole jest klub wolontariatu .
W jej ramach uczniowie:
- zbierają pluszami dla dzieci z chorobami nowotworowymi – Fundacja Dziewczynka z zapałkami
- piszą listy do chorych dzieci – Marzycielska Poczta
- przygotowują Szlachetną Paczkę
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Wszystkie