• Aktualności

            • Teatralna profilaktyka

            • 8 listopada gościliśmy w naszej szkole krakowski Teatr Profilaktyczny „Kurtyna”.

              „Przesłuchanie”, to tytuł spektaklu skierowanego do uczniów klas IV-VIII. Dotyczył aktualnych problemów dzieci i młodzieży. Wartości wychowawczo-profilaktyczne przedstawione w przedstawieniu to wieloaspektowość zjawiska przemocy w tym cyberprzemocy, „hejt” w sieci internetowej, „stalking” jako współczesna forma nękania i zastraszania ludzi. Empatia i zachowania agresywne, zachowania społeczne, zjawisko tolerancji, relacje między ludźmi, relacje w rodzinie, metody rozwiązywania sytuacji konfliktowych w domu i szkole.

              Taki przekaz przez sztukę przynosi wiele korzyści pobudza wyobraźnię i wrażliwość uczniów. Mamy nadzieję, że każdy wyciągnie z nich coś dla siebie. Spektakl był finansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy p. Rafała Draba za co bardzo dziękujemy.

            • Wizyta świętego Mikołaja na Kresach - akcja SKW

            • Szkolny Klub Wolontariatu przyłączył się do akcji realizowanej w zaprzyjaźnionej szkole. Działamy i pokazujemy, że potrafimy się dzielić.

              Akcja objęta jest patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. Zachęcam do udziału.

            • Sukcesy recytatorskie

            • Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły MAGDALENA MACIOŁEK zakwalifikowała się do kolejnego etapu ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego w kategorii wiekowej 13-17 lat. Magda recytowała wiersz o tematyce patriotycznej pt. "Jedyna". Można go będzie wysłuchać podczas jutrzejszej wieczornicy patriotycznej organizowanej przez naszą szkołę. Madzi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

            • Warsztaty EuroWeek 2022

            • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowych warsztatach językowych organizowanych przez Fundację Euroweek. Zajęcia odbyły się w pięknie położonej miejscowości Różanka na Ziemi Kłodzkiej i były prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów z całego świata, m.in. z Azerbejdżanu, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Meksyku czy Albanii.  

              Celem udziału w warsztatach Euroweek było: 

              • doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim oraz przełamywanie bariery językowej, 

              • poznanie kultury, tradycji, muzyki i nauka tańców narodowych z krajów wolontariuszy, 

              • kształtowanie kompetencji społecznych poprzez autoprezentację i pracę w zespołach zadaniowych, 

              • poznanie krajobrazu Kotliny Kłodzkiej. 

               Każdy dzień rozpoczynał się od energetyzującej rozgrzewki- tańce, śpiewy i zabawy integracyjne w języku angielskim oraz obfitował w różnego rodzaju zajęcia rozwijające kreatywność i umiejętności społeczne naszych uczniów. W krótkiej przerwie między warsztatami odwiedziliśmy lokalne muzeum i poznaliśmy historię Różanki. Uczniowie codziennie brali również udział w prezentacjach różnych krajów oraz sami przygotowywali prezentacje i pokazy w języku angielskim, np. pokaz talentów, pokaz mody, interpretacje piosenek czy krótkie skecze. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zawsze potrafili zaskoczyć widownię swoimi pomysłami. Każdy miał przydzieloną rolę w zespole i mógł wykazać się swoimi umiejętnościami oraz przełamać barierę językową. Jedno jest pewne...nasi uczniowie na nudę nie mogli narzekać. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach. Wróciliśmy z warsztatów bogatsi o nowe doświadczenia i nowe znajomości.  

              Serdeczne podziękowania składamy Fundacji Inicjatywa za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i wspieranie rozwoju naszych uczniów. 

            • Bajkowi bohaterowie w naszej szkole

            • 5 listopada przypada Dzień Postaci z Bajek.

              Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przebrali się za ulubionych bohaterów książek i bajek. Mogliśmy spotkać na szkolnym korytarzu Czerwonego Kapturka, Myszkę Miki, Minionka, Czarownicę, Spidermana i wielu, wielu innych. Zapraszamy do obejrzenia przepięknych postaci w naszej fotorelacji.

              Serdecznie dziękujemy Rodzicom za piękne przygotowanie dzieci - nauczyciele.

            • Droga do gwiazd...

            • W tym roku hasłem przewodnim projektu Tydzień Uczniowskiej Supermocy była „droga do gwiazd” jako symbol dążenia do celu, wiary w swoje możliwości, pokonywania trudów i przeszkód, z jakimi zmagamy się w codziennym życiu. Wspólnie odkrywaliśmy swoje mocne strony, tworzyliśmy Gwiazdy SuperMocy, które błyszczą na naszym szkolnym niebie.

              Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

              W tym roku hasłem przewodnim projektu Tydzień Uczniowskiej Supermocy była „droga do gwiazd” jako symbol dążenia do celu, wiary w swoje możliwości, pokonywania trudów i przeszkód, z jakimi zmagamy się w codziennym życiu. Wspólnie odkrywaliśmy swoje mocne strony, tworzyliśmy Gwiazdy SuperMocy, które błyszczą na naszym szkolnym niebie.

              Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

            • Tydzień Uczniowskiej Supermocy

            • #Szkolamysleniapozytywnego

               

              Każdy z nas ma mocne strony...

              W ostatnich dniach braliśmy udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uczniowskiej SuperMocy.

              Tworzyliśmy niebo gwiazd i odkrywaliśmy swoje supermoce. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron, gdy się coś robi całym sercem, gdy się robi to co się kocha, w co się wierzy, do czego jest się stworzonym, sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz mega wielkie poczucie spełnienia.

            • Realizacja programu #„Ratujemy i uczymy ratować”

            • Tradycją naszej szkoły jest realizacja programu #„Ratujemy i uczymy ratować”, #RKO, #WOSP którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku realizujemy także projekt #szkolamysleniapozytywnego . Wspólna realizacja projektów jest okazją na ułatwienie dzieciom z trudnościami edukacyjnymi w osiąganiu sukcesu, a jednocześnie możliwością budowania motywacji do nauki dla wszystkich. Małym ratownikiem może zostać każdy.

              Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia, ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dlatego w szkole co roku prowadzone są zajęcia dla uczniów klas I polegające na poznaniu podstawowych czynności ratujących życie. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, jak resuscytacja czy kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.