• Aktualności

            • Świąteczna wizyta w przedszkolu

            • W przedświąteczny poniedziałek uczniowie klasy IV B odwiedzili swoich młodszych kolegów z przedszkola. Zaprezentowali im inscenizację o Bożym Narodzeniu. Maluchy w rewanżu wykonały piękny taniec, który przygotowały na jasełka. Wizyta miała wyjątkowo przyjazny i świąteczny charakter. Dziękujemy za gościnę i dobrą współpracę:)

            • Grudzień z projektem eTwinning

            • W mijającym miesiącu tematem przewodnim przy realizacji projektu eTwinning „ L.I.V.E.- Letters Integration Video and Entertainment” były oczywiście święta. Wraz z nimi powstały przepiękne kartki świąteczne. Uczniowie klasy 5 nauczyli się charakterystycznych zwrotów oraz życzeń. Wysłaliśmy do Słowenii opłatki wraz z kartkami i pierniczkami. My również otrzymaliśmy wiadomość zwrotną z kartkami świątecznymi, wykonanymi przez naszych partnerów ze Słowenii, za co ogromnie dziękujemy. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

            • Z WIZYTĄ W FABRYCE BOMBEK

            • Uczniowie klasy 1a, 2a i 3a 21 grudnia wybrali się na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Dzieci w fabryce bombek samodzielnie wykonały dekoracje oraz dowiedziały się o ciekawostkach związanych z procesem produkcji bombek. Zwiedziły fabrykę i wróciły do domu z pięknymi bombkami imiennymi oraz udekorowanymi przez siebie. Wycieczkę zorganizowały E. Mordalska, E. Ostrycharz, K. Bejm i M. Mruszczyk.

            • Jasełka 2022

            • Święta Bożego Narodzenia, to czas bycia razem, to magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. Inscenizacje bożonarodzeniowe na trwałe wpisały się w tradycję Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Raciszynie ze Szkołą Filialną w Kolonii Lisowice. Widowisko przygotowane przez uczniów wprowadziło widzów w uroczysty nastrój Bożego Narodzenia. W pięknej scenografii przedstawiającą stajenkę wkomponowany został kominek, który stworzył niepowtarzalny klimat uroczystości. W tym roku było inaczej niż w ubiegłych latach jasełka miały formułę teatru cieni. Było to dla wielu z nas nowe artystyczne doświadczenie. Na scenie mogliśmy zobaczyć cienie postaci biblijnych rzucane przez aktorów, odtwarzających sceny narodzenia Jezusa. Głos narratora pozwalał zrozumieć kolejne części sztuki, a towarzysząca mu muzyka, wprowadzała nas w refleksyjny nastrój. Była to wręcz magiczna podróż do Betlejem, gdzie spełniły się przepowiednie proroków. Starannie dobrane efekty dźwiękowe stworzyły znakomity klimat, zaś utwory odtwarzane w tle przyciągały uwagę widzów. Nietypowym elementem Jasełek był zdumiewający taniec aniołów, zaprezentowany przez dziewczynki w specjalnie przygotowanych przez rodziców na tę okazję strojach. Moralizatorski charakter zapewne skłonił widzów do refleksji i przemyśleń.

            • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "KROPKOWY KRAJOBRAZ JESIENNY”

            • Uczniowie klas I-III ze Szkoły Filialnej w Kolonii Lisowice wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem "Kropkowy krajobraz jesienny”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, która przedstawia jesienny krajobraz. Uczestnicy mogli dowolnie wybrać technikę, a także rozmiar pracy. Musieli jednak pamiętać o tym, by w trakcie malowania czy rysowania posługiwać się kropkami.

              Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły -Emilia Dądela, zajęła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            • Czytelniczy konkurs powiatowy

            • 12 grudnia trzy uczennice naszej szkoły: Lena Drab, Magdalena Maciołek i Zuzanna Wojtczak wzięły udział w powiatowym konkursie dotyczącym znajomości "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. W Bibliotece Pedagogicznej rywalizowały z niemal czterdziestoma uczniami z całego powiatu. Na wyniki zmagań musimy poczekać do stycznia. Trzymamy kciuki! 

            • Podziękowanie

            • Dziś otrzymaliśmy wyrazy wdzięczności za udział w akcji Święty Mikołaj na Kresach.Wszystkie zebrane produkty m. in. z naszej szkoły zostały przekazane przez wolontariuszy - uczniów z Kraszkowic i Częstochowy, Rodakom z polskich szkół w Rejonie Wileńskim.

              Poniżej w linku zamieszczona jest dokumentacja zdjęciowa, obrazująca ogrom pomocy.

              https://drive.google.com/file/d/1if57QalJ7FTUyID40bWUSyTQMdeVeLIR/view?usp=share_link

              Dziękujemy za każdy odruch serca, za każdy przekazany dar, za czas poświęcony na zorganizowanie akcji - pisze pani dyrektor ze Szkoły w Kraszkowicach.

            • “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

            • Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pedagoga p . U. Smolarek i wychowawcy klasy II a p. E. Ostrycharz po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych.

              DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

              • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.

              • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.

              • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.

              • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

              • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.

              • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

              • To naprawdę łatwe i fajne.

            • Wieczór poetycki "W słowach utopieni"

            • W miniony czwartek 8 grudnia 2022 roku wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Działoszyn zorganizowaliśmy wieczór poetycki, który stanowił podsumowanie konkursu "W słowach utopieni." Jak co roku patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn pan Rafał Drab. Wsparcia finansowego udzieliła nam prezes Fundacji Inicjatywa p. Malwina Wodzyńska oraz prezes NBS p. Tomasz Drabek. W tegorocznej edycji liczyły się utwory nawiązujące do słów Adama Mickiewicza: „Myśl wielka zwykle usta do milczenie zmusza”.

              Jury wyłoniło 7 laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

              I kategoria – ( od 7 lat do 14 lat )

              wyróżnienie – Amelia Kowalska (Strzelce Wielkie)

              wyróżnienie – Zosia Kabała (Kolonia Lisowice)

              III miejsce – Lena Więdlak (Dębowiec Mały)

              II miejsce – Magdalena Schabowska (Zamoście Kolonia)

              I miejsce – Emilia Dądela (Kolonia Lisowice)

              I miejsce – Kinga Szymańska (Szczyty)

              II kategoria – (od 15 lat do 19 lat)

              wyróżnienie – Joanna Świtała (Kolonia Lisowice)

              Uczniowie naszej szkoły poprowadzili spotkanie, zaprezentowali  wiersze laureatów w swojej interpretacji oraz zadbali o oprawę muzyczną.

            • Łowcy Burz

            • Dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej MiG Działoszyn uczniowie klas IVb i V w miniony czwartek uczestniczyli w spotkaniu z Łowcami Burz. Była to prawdziwe ekscytującą lekcja. Dziękujemy!

            • Spotkanie z cukiernikiem i górnikiem

            • Szkołę w Kolonii Lisowice odwiedziła mama jednego z uczniów, która wykonuje zawód cukiernika. Pani Gabrysia opowiedziała dzieciom na czym polega ta praca i zaprezentowała składniki potrzebne do wypieku pierniczków. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę prawdziwych cukierników i upiec wyśmienite słodkości, które później ozdabiali. Praca dostarczyła wszystkim wiele radości. W naszej szkole gościliśmy również emerytowanego górnika - Pana Bogdana, który poszeszył wiedzę dzieci na temat tego zawodu i pracy w kopalni oraz zaprezentował galowy strój górniczy. Dzieci chętnie słuchały i zadawały pytania. Dziękujemy serdecznie Pani Gabrysi i Panu Bogdanowi za poświęcony czas.

            • ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

            • Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Magdalena Maciołek z klasy VIII a, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu "Książka Mówi". Prezentując umiejętności pięknego czytania i interpretowania  utworów Adama Mickiewicza, zajęła II miejsce. Serdecznie GRATULUJEMY! Organizatorem Konkursu jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu przy współpracy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.