• II Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

• Uczniowie klasy 3a zakwalifikowali się do koncertu laureatów II Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej z okazji  81 rocznicy utworzenia Armii Krajowej.  W tym roku patronat honorowy nad konkursem objął Łódzki Kurator Oświaty. Tym sposobem 9 stycznia nasze trio wystąpiło na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Ogromne gratulacje dla Wojciecha Bębna, Natalii Cybulskiej oraz Mileny Łakomej za zdobycie wyróżnienia w konkursie podczas Gali finałowej.

• Wyjątkowa publikacja w bibliotecznych zbiorach.

• Wielokrotna laureatka organizowanego przez naszą szkołę i Bibliotekę Publiczną MiG Działoszyn Konkursu Poetyckiego "W słowach utopieni..." wypłynęła na szerokie wody literackie. Na księgarskim rynku właśnie ukazała się jej najnowsza publikacja, którą od samej autorki otrzymaliśmy w prezencie. BARDZO DZIĘKUJEMY! Jesteśmy niezwykle dumni, że związani z naszym konkursem młodzi poeci osiągają sukcesy, a ich twórczość zyskuje uznanie czytelników. Wiersze Anny Morkisz (w naszym konkursie zwyciężała jeszcze pod nazwiskiem Anna Nowak) z tomiku "Kto tak szczeka na człowieka?" dostępne są w szkolnej bibliotece.

• Powiatowy konkurs czytelniczy

• W dniu 05.01.2023r. w CREWŁ w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Pajęcznie odbyło się uroczyste zakończenie powiatowego konkursu czytelniczego pt. „Adam Mickiewicz – utwory wybrane” z cyklu „Czytam! wiem, znam!”.  W konkursie udział wzięli uczniowie z 12 szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazły się trzy uczennice naszej szkoły:

Lena Drab

Magdalena Maciołek

Zuzanna Wojtczak

Dziewczęta otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!