• Europejski Dzień Języków w klasach 1-3

• Klasy młodsze także wzięły udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków. Zagrali rywalizując między sobą w interaktywną grę Va banque, rozwiązywali rebusy z nazwami miast i państw oraz odczytywali kody QR, kolorując przy tym charakterystyczne cechy danego kraju. Jednym zdaniem: świetnie się bawili. Poniżej fotorelacja:

• Europejski Dzień Języków

• Wszyscy uczniowie w naszej szkole doskonale wiedzą, że WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW, a dziś mieli również okazję poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie. Na przerwach międzylekcyjnych na uczniów czekały zadania do rozwiązania - dopasowanie łacińskich zwrotów do polskich odpowiedników, połączenie idiomów ze słowem “język z odpowiednim wyjaśnieniem oraz zagadki ukryte pod kodami QR. Uczniowie rywalizowali też w grze interaktywnej Va banque. Na długiej przerwie mieliśmy szansę posłuchać utworów w różnych językach oraz zagrać w quiz “Jaki to język?”. Każdy uczeń mógł również sprawdzić, jak radzi sobie z łamańcami językowymi.

• Dzień Kropki w Kolonii Lisowice

• 15 września uczniowie z naszej szkoły obchodzili wielkie święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Swoją przygodę z kropką dzieci rozpoczęly od poznania historii małej Vatshti, następnie uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali kropkowane prace plastyczne i brali udział w zabawach komunikacyjnych związanych z tym świętem. Wszystkim dzieciom towarzyszył uśmiech i dobry humor.

• Dzień Kropki

• W tym roku klasa 3a postanowiła spędzić Dzień Kropki w nieco inny sposób. Podczas gry terenowej uczniowie musieli wykazać się swoimi talentami i kreatywnością, aby wykonać zadania. Wgrała drużyna, która odnalazła wszystkie kropki i wykonała poprawnie przypisane do nich zadania. Nie udałoby się to im, gdyby nie sprawna komunikacja między członkami grupy. Słowo „komunikacja” to hasło tego półrocza. Z związku z tym od pierwszych dni września doskonalimy umiejętność komunikacji. Na koniec zagraliśmy w znaną grę domino w wersji XXL.

• spektakl ,,Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów"

• Na początku października uczniowie w ramach akcji Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo i realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego będą brali udział w nietypowej lekcji „na żywo”.

• klasy I – III (4 października o godzinie 8.55)

• klasy IV – VI ( 12 października o godzinie 8.55),

Uczniowie będą oglądać spektakl ,,Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów", który podejmuje temat bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu.

Wydarzenie jest podzielone na dwie części:

I część: Prezentacja nagranego spektaklu

II część: Interaktywne spotkanie online na żywo z bohaterami Plikiem

i Folderem

Czas trwania: 2h lekcyjne

• TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH - AKCJA

•

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić by zapobiegać chorobom zakaźnym? – m.in. na te pytania będą szukać odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja, która ma na celu przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych rozpoczęła się w naszej szkole 12 września.

W związku z organizacją akcji odbędą się w szkole następujące działania profilaktyczne:

• W ramach godzin biologii wyświetlony zostanie film edukacyjny pt. ”Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych” oraz zrealizowany zostanie scenariusz zajęć profilaktycznych pt. „Zaszczep się wiedzą”. – odpowiedzialna p. Anna Bęben

• W klasach I – III - poprowadzony zostanie instruktaż mycia rąk oraz pogadanki na temat higieny i nawyków zdrowego żywienia przez pedagoga szkolnego p . Urszulę Smolarek

Prośba do Rodziców

RODZICU ! - O SWOJE DZIECKO DBAJ, DO SZKOŁY MU ZAWSZE DRUGIE ŚNIADANIE DAJ

Wg wszelkich badań to rodzice kształtują w rodzinie nawyki żywieniowe. Będą one towarzyszyły dzieciom przez całe życie! Sami Państwo wiecie jak trudne są zmiany, ważne są wzorce najbliższych, kody w podświadomości dziecka. W profilaktyce, nie tylko zakaźnej, ale zdrowotnej zachęcamy do tworzenia prawidłowego modelu żywienia, bez produktów przetworzonych, gotowych, bez cukru. Za to ze znanych składników: zbóż, świeżych warzyw, owoców, nabiału, pełnowartościowych tłuszczów – masła, oliwy, orzechów… Od tego co jemy, jaki tryb życia prowadzimy, zależy zdrowie naszych dzieci i jakość ich życia. Prosimy nie zapominać o drugim śniadaniu dla dzieci, także tych jedzących obiad w szkole!

• XIX edycja Instaling

• Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!

1 września już za nami, w związku z czym przypominamy, że nasza szkoła dołączyła do kolejnej edycji Instaling. Szczegółowe informacje dotyczące działania bezpłatnej platformy do nauki słówek można znaleźć tutaj --> Insta.Ling - skuteczna nauka słówek (instaling.pl) Za udział w poprzedniej edycji nasza szkoła uzyskała Certyfikat Jakości Kształcenia.

• Ubezpieczenia uczniów 2022/2023

• W związku z pytaniami rodziców w sprawie ubezpieczenia dziecka podpowiadamy, że ubezpieczyć ucznia można przez stronę:

https://szkola.compensa.pl   wpisując hasło: 477612.

W przypadku pytań dotyczących przygotowanej dla naszej placówki oferty, indywidualnych zamówień lub dostosowania oferty pod potrzeby konkretnego ucznia, proszę kontaktować się bezpośrednio z Panią Jolantą Kolano tel. 507-151-737