Uczniowie klasy II a uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną MiG Działoszyn. Poznali ciekawostki o regionie oraz najważniejsze wydarzenia związane z historią Działoszyna i jego okolic.
Zajęcia biblioteczne "Moja mała ojczyzna"
TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE
Nasza szkoła jest wspólnotą, która oprócz nauki, stawia na dobre relacje, dba o stan psychiczny i fizyczny uczniów i nauczycieli, a to zaprocentuje później w dobrych wynikach w nauce, a przede wszystkim w motywacji do samorozwoju.
Wiadomo, że jak dzieci szczęśliwe, to rodzice też szczęśliwi i na odwrót. Mamy nadzieję, że poprawi to relacje nas wszystkich.
DLATEGO proponujemy
TYDZIEŃ DOBRYCH RELACJI
Nasz projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Fundacji Dbam o Mój Zasięg - SOC -SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO
Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
Nasza szkoła dołączyła do programu SOC- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.
Projekt “Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa określone przez MEiN na rok szkolny 2021/2022, tj. pkt.4.
(Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowej opieki i pomocy, wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa. Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne).
W ogólnopolskiej społeczności szkół zrzeszonych w projekcie będziemy wspólnie poszukiwać równowagi między światem cyfrowym i tym rzeczywistym.
W ramach projektu przygotowanego przez Fundację Dbam o Mój Zasięg będą:
- przeprowadzone gruntowne badania uczniów dotyczące oceny jakości relacji szkolnych,
- przeprowadzone darmowe webinary i konferencje naukowe,
- udostępniane materiały edukacyjne,
- prowadzone działania w zakresie profilaktyki e-uzależnień oraz działań edukacyjnych zmierzających do redukcji szkód wynikających z korzystania z zasobów sieci,
- wypracowane i wdrażane zasady używania zasobów sieci na terenie szkoły,
- uczone kompetencje przyszłości (cyfrowe, ale również kompetencje miękkie),
- wspierana i tworzona kultura bycia poza siecią (zapewniającej balans alternatywy dla świata cyfrowego).
Koordynator programu : pedagog szkolny
Pomagamy Polskim Dzieciom i Polakom na Kresach
Nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy Polakom na Kresach. Zbieramy artykuły spożywcze i słodycze z długim terminem ważności oraz sprzęt sportowy: piłki, piłeczki, pachołki, zestawy do badmintona, hula-hopy, szarfy, woreczki itp. Nie muszą być to rzeczy nowe. Z pewnością każdy w domu ma niezniszczone sprzęty, które nie są już używane, a dzieciom na Kresach sprawią olbrzymią radość. Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce. Trwa ona do 20.10.2021r. Wszystkie dary przekazujemy do opiekuna Szkolnego klubu wolontariatu- p.Urszuli Smolarek lub przynosimy do sali nr.14.
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego
- 11
Uczniowie ze Szkoły Filialnej w Kolonii Lisowice udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Stefanówka”. Wysłuchali tam historii powstania i działalności zagrody edukacyjnej. Obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Świecowa przygoda”. (Historia świec – od starożytności do współczesności, omówienie procesu tradycyjnego wyrobu świec). Omówili rodzaje świec i składniki potrzebne do ich wyrobu, obejrzeli ekspozycję ręcznie robionych świec, a także samodzielnie zrobili własne świece z użyciem naturalnych składników. Udali się z wizytą do "Świecowego zakątku”, gdzie zwiedzili zagrodę, poznali jej mieszkańców i przejechali się na kucyku.
Spotkanie z policjantem w Kolonii Lisowice
Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Raciszynie ze Szkolą Filialną w Kolonii Lisowice gościli u siebie aspiranta z Komisariatu Policji w Działoszynie. Mundurowy rozmawiał z dziećmi o zasadach, jakie powinny zachować, aby poprawić swoje bezpieczeństwo. Nasz gość podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, przypomniał również uczniom o podróżowaniu w specjalnie przystosowanych do tego fotelikach i zapinaniu pasów bezpieczeństwa . Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, powiedzieli wiersz dotyczący prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad związanych z bezpieczeństwem na drodze Wiedzieli jak zachować się i jaką postawę przyjąć w razie spotkania z niebezpiecznym zwierzęciem.
"Książka za uśmiech"
Dzięki uprzejmości p. Marty Kucharskiej i Janka Kucharskiego z kl. 7a do naszej szkolnej biblioteki trafiły kolejne książki. Tym razem są to lektury dla klas IV-VIII. Darczyńcom DZIĘKUJEMY!
Wszystkich uczniów zapraszamy w progi naszej książnicy. Czekamy na Was z uśmiechem i coraz ciekawszymi książkami!
Rytmiczna muzyka, ciekawy układ i masa pozytywnej energii.
Dziś w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie wzięli udział w popularnym na całym świecie „Jerusalema Challenge”! W ten sposób wyrazili swoją radość z powrotu do szkoły po wakacjach i wielomiesięcznym okresie nauki zdalnej .
„Edukacja w ruchu” - w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla klas I- III
Wywołanie stanu radości z ruchu jest kluczowe dla powodzenia wysiłków, prowadzących do zwiększenia aktywności fizycznej przedszkolaków i najmłodszych uczniów - myśleliście kiedyś o tym w ten sposób?
Ponadto jak wskazują badania, wykorzystywanie filmików do stymulowania aktywności prowadzi do poprawienia efektywności uczenia się u dzieci.
Dlatego też uczniowie klas I- III w ramach Erpejskiego Tygodnia Sportu uczestniczyli właśnie w takich innowacyjnych zajęciach według planu.
„Edukacja w ruchu” wg pomysłu Akademii Krokieta i Lamy jest właśnie takim połączeniem przyjemnego z pożytecznym… do kwadratu. Pożyteczną (dla rozwoju) edukację czyni przyjemną. Dodatkowo łączy edukację z ruchem, który jest niezbędny dla zdrowia i prawidłowego rozwoju naszych pociech.
1
"Z ekologią za Pan Brat"
- 9
Prace uczniów ze Szkoły FIlialnej w Kolonii Lisowice z realizacji prowadzonej innowacji "Z ekologią za Pan Brat" oraz realizowanymi projektami ekologicznymi.
- "Las w słoiku"
- "Kodeks małego ekologa"
- "Sprzątanie świata"
- "Sadzenie drzewa"
Wycieczka do Pałacu Męcińskich
Uczniowie ze Szkoły Filialnej odwiedzili RCKiT w Działoszynie. Obejrzeli bajkę. bawili się na dmuchańcach, malowali twarze oraz piekli kiełbaski. Dzieci spędziły bardzo pouczające i radosne chwile.
MAMY MOC ! - jesteśmy aktywni i angażujemy społeczność lokalną
Ćwiczymy z mieszkańcami i liczymy kroki w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu
Inicjatywa #BeActive została powołana z myślą o wszystkich – bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Liczy się zapał i dobra zabawa! Europejski Tydzień Sportu ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności każdego dnia. Aby promować ideę #BeActive w swojej gminie uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami zachęcali mieszkańców Raciszyna i Działoszyna do aktywności dokumentując to na zdjęciach.
W ciągu dwóch godzin klasa VII a pobiła rekord, pokonali odległość wykonując prawie 16000 kroków , zrobili też imponującą ilość zdjęć, bo aż 48 co dało im I miejsce. II miejsce zajęła klasa VIII b a III miejsce V a.
Uczniowi z rąk pani dyrektor Michaliny Strykowskiej otrzymali nagrody w postaci Immunitetu i ocen celujących z wychowania fizycznego.
Wszystkim uczniom gratulujemy kreatywności, pomysłowości i ogromnego zaangażowania w wykonywanie zadań. A mieszkańcom dziękujemy za pomoc w realizacji zadania.
23
Europejski Dzień Języków- konkurs "Przypominajka Instaling"
Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W tym dniu odbyły się liczne inicjatywy związane z poznawaniem języków obcych. W klasach uczniowie rywalizowali ze sobą poprzez rozwiązywanie zagadek typu „Escape Room”. Uczniowie brali udział w quizie „Jaka to melodia- Jaki to język?”, odczytywali hasła zakodowane alfabetem Morse'a, kodem masońskim, czy kodem GA-GE-RY-PO-LU-KI. Gazetki szkolne zapełniły się licznymi plakatami przedstawiającymi podstawowe zwroty w językach europejskich. Odbył się również konkurs „Przypominajka Instaling”, który polegał na promowaniu nauki słówek w języku angielskim na platformie Instaling oraz przygotowaniu plakatu. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, wymyślili ciekawe logo, memy i rymowanki.
5
Europejski Dzień Języków.
Uczniowie klasy 2a podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków nauczyli się mówić „Dziękuję” , „Cześć” oraz „Jak się masz?” w 6 językach, w tym języku migowym. W późniejszym etapie każdy z nich losował obrazek. Po pomalowaniu swojej części ich zadaniem było ułożenie elementów w całość. Powstał plakat prezentujący symbole Wielkiej Brytanii. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą Grecji. To właśnie ten kraj będą poznawać realizując przez cały rok szkolny projekt „Europa i ja”. W każdym miesiącu zajmować się będą poszczególnymi zagadnieniami dotyczącymi tego właśnie kraju. Pierwszym zadaniem było wykonanie jednego z symboli Grecji. Uczniowie wykonali flagi.
Europejski Tydzień Sportu
Europejski Dzień Sportu Szkolnego to wielkie świętu ruchu!
Będziemy świętować ten dzień razem z innymi szkołami w Polsce i całej Europie!
Drogi Uczniu/ Droga Uczennico!
Co masz zrobić jutro zrób dziś! Także w zakresie aktywności fizycznej. Nie musisz wcale podejmować wyzwań ponad Twoje siły. Najpierw podejmij decyzję, że zaczynasz, a potem konsekwentnie realizuj swoje kolejne cele. Twoim Mount Everestem może być wejście po schodach na 10 piętro, albo 5 kilometrowy spacer. Najważniejsze, aby wstać z kanapy! To Twoje życie. To Twoje wyzwanie! To Twój Europejski Tydzień Sportu
- Proszę zapoznać się z planem ETS.
- klasy I- III
„Aktywna rodzina” – wykonywanie plakatów przez uczniów klas I- III
Matematyka w Ruchu
Język polski w Ruchu
- klasy IV - VIII
„Liczymy kroki poznając naszą okolicę” – trening marszowy po Raciszynie
Ćwiczymy z mieszkańcami – uczniowie będą informować ludzi o trwającym tygodniu aktywność i zachęcać przechodniów do podjęcia z nimi aktywności ruchowej np. wykonanie wspólnie 5 pajacyków, skoków na skakance, przysiadów ( aktywność dokumentowana na zdjęciu).
Turnieje klasowe w unihokeja
Jeruzalema – taniec integracyjny na boisku
Centrum Powiadamiania Ratunkowego - spotkanie
21 września przedstawicielka Centrum Powiadamiania Ratunkowego prowadziła spotkania edukacyjne dla klasy VIII, podczas którego uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób funkcjonuje numer alarmowy 112, jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia oraz jak wygląda specyfika pracy operatora numerów alarmowych.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu pt: W kolejce po życie
Tematyka ww. filmu ma na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie funkcjonowania numeru alarmowego 112, numeru który powinien być wybierany tylko z określonym przeznaczeniem, gdy zagrożone jest życie, zdrowie ludzkie lub mienie. Projekcja filmu ma przede wszystkim na celu ograniczenie liczby zgłoszeń fałszywych i bezzasadnych, które skutecznie blokują ten numer i uniemożliwiają szybkie dodzwonienie się do operatora numeru alarmowego osobie realnie potrzebującej pomocy. Zgłoszenia złośliwe, fałszywe i anulowane to około 85% wszystkich połączeń odbieranych przez operatorów numeru alarmowego 112 w całym kraju.
Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w akcję kasztanobrania.
Dzięki uprzejmości mieszkańców Raciszyna wolontariusze mogli przyłączyć się do szlachetnej akcji zbierania kasztanów na leczenie Krzysia.
Kasztanobranie dla Krzysia
Nasza szkoła bierze udział w zbiórce kasztanów dla Krzysia. Zbiórka trwa do 06.10.2021. Kasztany możemy przynosić do sali numer 14. Zachęcamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. To nic Was nie kosztuje, a może uratować zdrowie Krzysia.
Dzień Kropki w Kolonii Lisowice
15. września uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznali historię małej Vashti, wykonali prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka oraz uczestniczyli we wspólnych zabawach.
Konsultacje specjalisty - pedagoga, logopedy.
Wszystkich chętnych uczniów i rodziców potrzebujących wsparcia i pomocy zapraszamy na
KONSULTACJE SPECJALISTÓW
Urszula Smolarek - pedagog szkolny - poniedziałek 9.50- 13.40 , piątek 8.00 - 9.40
Agata Chybińska - logopeda - wtorek 13.00 - 14.35
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie