Życie w izolacji społecznej przynosi negatywne konsekwencje, dotyczące również dzieci i nastolatków. Po wielu miesiącach zakazów i obostrzeń, naukowcy dostrzegają nasilające się problemy psychiczne dzieci i młodzieży, w tym stany depresyjne. Celem prowadzonych działań, jest zapobieganie szkodliwym postawom, rozpoznawanie błędnych przekonań, wskazywanie drogi prowadzącej do szczęśliwego życia oraz wypracowanie umiejętności funkcjonowania w pandemii.
Ta sytuacja, w której dzisiaj jesteśmy sprawia, że dzieciom jest trudno. I jeśli rodzic zauważy, że dziecko się zmieniło, że jego rytm dnia się zmienił, na przykład że nie śpi w nocy, a śpi w dzień, albo że za dużo czasu spędza w internecie, albo że dziecko w ogóle zmieniło swoje upodobania, a obniżony nastrój trwa dłużej, niż dwa tygodnie, to warto zapytać psychologa o wsparcie i pomoc
Pamiętajcie, że nie jesteście sami. W Łodzi czynne są dwa numery telefonów, pod którymi czekają na Państwa psychologowie. Warto zadzwonić, porozmawiać, to właśnie rozmowa jest pierwszym aktem pomocy w depresji.