• Bezpieczeństwo emocjonalne – realizacja zadania w ramach projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego.

• Bardzo ważne jest, aby podkreślać, że nie ma dobrych i złych emocji. Dzięki złości wiemy, czego nie chcemy i na czym nam zależy, strach chroni nas przed niebezpieczeństwem, smutek pozwala na odpoczynek i otrzymanie wsparcia, radość daje wiele energii i zbliża nas do innych ludzi.

Ważne jest także, abyśmy wyrażali uczucia w taki sposób, by nie krzywdzić innych.

Wrzesień już za nami i zadanie w ramach #SzkołaMyśleniaPozytywnego zostało zrealizowane. Na zajęciach z pedagogiem szkolnym uczniowie zastanawiali się , czym jest dla nich bezpieczeństwo emocjonalne, w jaki sposób wyrażamy emocje, dyskutowaliśmy na temat filmu „Znikające dzieci” oraz rozmawialiśmy o marzeniach, o tym, czy warto o nich mówić.

• Code Week 2023.

• CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania w różnym wieku i na różne sposoby. Bez barier, bez ograniczeń z czerpaniem radości i spokojnym odczarowywaniem słowa „kodowanie”. W tym roku w naszej szkole skupiliśmy się na rozwijaniu kompetencji przyszłości. Uwzględniliśmy też kierunki realizacji polityki oświatowej państwa. Naszym celem jak co roku jest poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych w szkole.  Tematy nad jakimi w szczególny sposób się skupiliśmy to: Współpraca, komunikacja i budowanie relacji, krytyczne myślenie, poszukiwanie rozwiązań, świadomość potrzeby rozwoju, bezpieczeństwo w sieci. Odkodowywaliśmy przysłowia na języku polskim, programowaliśmy robota na zajęciach języka angielskiego w przedszkolu, na zajęciach wychowania fizycznego stworzyliśmy kod biegany i taniec robotów, na zajęciach rewalidacyjych poznaliśmy mitologiczny świat w 3D. Podczas zajęć korzystaliśmy z narzędzi służących do rozwoju TiK.

• Zaproszenie do udziału w konkursie!

• W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy uczniów klas młodszych do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody!