• Konkurs "O laur Bielskiego"

• Dzisiaj w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie uczennica klasy 8b Nikola Korkus uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu XXII Powiatowego Konkursu Literackiego "O laur Bielskiego". Na konkurs zgłosiła pracę na niełatwy temat - "Żyjemy tak jak śnimy - samotnie". Brawo za podjęcie wyzwania!

• Aleksander Fredro w wydaniu klasy IVB

• W ostatnich dniach uczniowie klasy IV b prezentowali młodszym kolegom i koleżankom z klas I, II oraz przedszkola twórczość Aleksandra Fredry. Do znanych wierszy "Paweł i Gaweł" oraz "Małpa w kąpieli" przygotowali zabawne inscenizacje. Dbałość o rekwizyty i umiejętności aktorskie sprawiły, że całość okazał się atrakcyjna dla najmłodszych widzów. Podczas spotkania dzieci poznał także ciekawostki o autorze, patronie roku 2023 oraz kolorowały obrazki związane z jego twórczością - staną się one ozdobą szkolnego kącika czytelniczego.

• Integracyjne śniadanie wielkanocne

• Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu w naszej szkole odbyło się spotkanie z podopiecznymi DPS Niżankowice. Goście obejrzeli spektakl pt. „Bóg dał nam ręce” oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których wraz z wolontariuszami wykonywali metodą decoupage pisanki. Poza tym mieli okazję przyjrzeć się eksperymentom z jakiem, przygotowanym przez naszych uczniów. Momentem najprzyjemniejszym i jednoczącym obie społeczności okazało się wielkanocne śniadanie, które przygotowali uczniowie, ich rodzice oraz opiekunowie wolontariatu. Spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości, było też lekcją tolerancji i akceptacji. Dało dużo nadziei na nadchodzące święta. ..

• W RACISZYNIE PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA SPORTOWO

• Z okazji nadejścia wiosny  nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla uczniów zawody w ringo. W rywalizacji sportowej wzięły udział dwuosobowe drużyny z poszczególnych klas.  Zawody dostarczyły wielu emocji.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

•  #LotsOfSocks

#WorldDownSyndromeDay

Wspierając to wydarzenie uczniowie

i nauczyciele naszej szkoły założyli skarpetki nie do pary, jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami

z Zespołem Downa.

Pamiętajmy: że każdy z nas jest inny, a przez to wyjątkowy! Odbyły się również lekcje tolerancji w klasach młodszych prowadzonych przez pedagoga.

W czasie zajęć rozmawialiśmy na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji , uczniowie wykonali kolorowe prace - skarpetki oraz świetnie bawili się grając w skarpetkowe gry planszowe.

• Droga Krzyżowa

• W piątek 24 marca uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice w kościele parafialnym w Kolonii Lisowice poprowadzili DROGĘ KRZYŻOWĄ. Na początku zaprezentowali pantomimę pt. "Bóg dał nam ręce", potem przeprowadzili wiernych przez rozważania kolejnych stacji. W pełen refleksji wielkopostny klimat wprowadzały wszystkich pieśni wykonywane przez nasz szkolny chór.

• Nowość ksiązkowa w bibliotece

• Po wizycie przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Łodzi w naszej szkole biblioteczne zbiory wzbogaciły się o cenną pozycję książkową dotyczącą POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Za prezent bardzo dziękujemy, a naszych czytelników zapraszamy do studiowania tej i innych książek o tematyce historycznej, których na naszych regałach nie brakuje:)

• Spektakl "Sposób na szkołę"

• W dniu 20 marca 2023 roku uczniowie klas 4-5 udali się do Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Działoszynie na spektakl teatralny pt. "Sposób na szkołę", który był adaptacją powieści Edmunda Niziurskiego "Sposób na Alcybiadesa". Temat przedstawienia - z życia wzięty - jak się nie zamęczać nauką, a pozornie mieć wiedzę :). Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa zachwycił widzów humorem, ciekawą oprawą muzyczną i udaną grą aktorską.

• 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• W celu pogłębienia wiedzy historycznej o Żołnierzach Wyklętych i ich działalności, uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościowy spektakl. Występem uczcili pamięć bohaterów, którzy z bronią w ręku wystąpili przeciw komunizmowi, drugiemu – obok nazizmu – zaborczemu totalitaryzmowi. W sposób ciekawy i przejmujący udało im się pokazać losy tych, o których historia przez wiele lat milczała. Naszą uroczystość uświetnił swoją obecnością Sędzia Sądu Rejonowego w Wieluniu, Przewodniczący VIII Zamiejscowego Wydziału Cywilnego z siedzibą w Pajęcznie - pan Łukasz Krakowski.