• 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI
  09.11.2018

   

  "....Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio". - Jan Paweł II

     Dnia 9 listopada 2018 r. w szkole w Kolonii Lisowice odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów. 

  Uczniowie ze szkoły oraz przedszkolaki uczestniczyły również w Narodowy Odśpiewaniu Hymnu Państwowego. O godz. 11:11 nastąpiło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez wszystkie dzieci oraz cały personel szkolny.

  Program artystyczny będzie przedstawiony, również w kościele parafialnym w Kolonii Lisowice, na mszy świętej za Ojczyznę w dniu 11 listopada. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości

   

 • Zaproszenie na uroczystość 100 - lecia Odzyskania Niepodległości

  Zaproszenie na uroczystość 100 - lecia Odzyskania Niepodległości - Obrazek 1

 • ,,Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” Kolonia Lisowice

  ,,Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” Kolonia Lisowice

   

   

  W dniu 26 października 2018 r. dwoje uczniów z klasy II b Laura Pawlik  i  Witold Węglewski  wraz z wychowawczynią Panią Grażyną Szewczyk tworząc drużynę reprezentującą Szkołę Filialną w Kolonii Lisowice, wzięło udział w Eliminacjach Powiatowych XIII Edycji  ,,Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” w ramach wojewódzkiego programu  prewencyjnego „PolicyjnaAkademia Bezpieczeństwa ”.  Drużyna zdawała test wiedzy dotyczący Przepisów Ruchu Drogowego oraz test  sprawności fizycznej i zajęła II zaszczytne miejsce na podium. Szkoła otrzymała dyplom, uczniowie natomiast liczne nagrody. Uśmiechy na twarzach malowały się  zwycięskiej drużynie.

 • "Moja ojczyzna niepodległa" - konkurs recytatorski

  "Moja ojczyzna niepodległa" - konkurs recytatorski - Obrazek 1"Moja ojczyzna niepodległa" - konkurs recytatorski - Obrazek 2

  31 października uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs "Moja ojczyzna niepodległa" miał na celu kształtowanie uczuć patriotycznych, rozwijanie umiejętności recytatorskich oraz rozwijanie zainteresowań poezją. Przygotowało się do niego 11 uczniów. Ci, którzy zdaniem jury zaprezentowali się najlepiej, uświetnią swoją recytacją akcję „Rekord dla Niepodległej”, która będzie miała miejsce 9 listopada o godz. 11.11. Wtedy poznamy zwycięzców i wręczymy nagrody. Warto nadmienić, że najlepszych recytatorów obok organizatorek konkursu p. M. Piotrowskiej i U. Smolarek wybierała także przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Korneli Korkus.

   

 • Szkolny Klub Wolontariatu w akcji ,,Światło dla zmarłych"

  Szkolny Klub Wolontariatu w akcji ,,Światło dla zmarłych" - Obrazek 1Szkolny Klub Wolontariatu w akcji ,,Światło dla zmarłych" - Obrazek 2Szkolny Klub Wolontariatu w akcji ,,Światło dla zmarłych" - Obrazek 3Szkolny Klub Wolontariatu w akcji ,,Światło dla zmarłych" - Obrazek 4Szkolny Klub Wolontariatu w akcji ,,Światło dla zmarłych" - Obrazek 5

  Jak co roku Szkolny Klub Wolontariatu uczestniczył w cennej lekcji na temat kruchości naszego życia, refleksji nad przemijaniem włączając się w akcję „Światło dla zmarłych.”

  Dnia 30 pażdziernika wolontariusze porządkowali groby oraz zapalali znicze i modlili się za dusze zmarłych.

   

 • Pasowanie na czytelnika i egzamin z udzielania pierwszej pomocy

  Pasowanie na czytelnika i egzamin z udzielania pierwszej pomocy - Obrazek 1Pasowanie na czytelnika i egzamin z udzielania pierwszej pomocy - Obrazek 2Pasowanie na czytelnika i egzamin z udzielania pierwszej pomocy - Obrazek 3Pasowanie na czytelnika i egzamin z udzielania pierwszej pomocy - Obrazek 4Pasowanie na czytelnika i egzamin z udzielania pierwszej pomocy - Obrazek 5

  25 października w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika oraz egzamin z udzielania pierwszej pomocy.

  W poczet braci czytelniczej przyjęci zostali uczniowie klasy I. W imprezie udział wzięli, oprócz uczniów, rodzice pierwszoklasistów. Cała uroczystość przygotowana została w oparciu o wartości patriotyczne, by w ten sposób najmłodsi uczniowie mogli włączyć się w obchody 100- lecia Niepodległości Polski. Pierwszoklasiści obejrzeli spektakl przedstawiający legendę o Warsie i Sawie oraz poznali symbole Polski. Po wykonaniu zadań dotyczących zaprezentowanych zagadnień zostali uroczyście pasowani na czytelników przez dyrektor szkoły panią Z. Różańską.

  Następnie przystąpili do  egzaminu z udzielania pierwszej pomocy. Pracując w grupach wykazali, że potrafią ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, znają numery alarmowe i wiedzą jak z nich skorzystać oraz z powodzeniem przeprowadzają resuscytację krążeniowo oddechową.

  Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy!

 • Etap powiatowy „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”

  Etap powiatowy „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa” - Obrazek 1Etap powiatowy „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa” - Obrazek 2

  26 października 2018 roku w godzinach 10.00-12.30 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie przeprowadzili  etap powiatowy Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie dla uczniów klas II w ramach „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”. Do etapu powiatowego zgłosiło się 11 drużyn składających się z chłopca i dziewczynki, którzy zostali wybrani w etapie szkolnym zawodów. Drużyny rozwiązywały test jednokrotnego wyboru składający się z 15 pytań, a następnie uczestnicy przystąpili do testu sprawności fizycznej - tor przeszkód.

  Naszą szkołę godnie reprezentowali Franciszek Ostrycharz i Zuzanna Zjawiona, którzy zajęli IV miejsce. Garatulujemy!

 • XXIV Wojewódzki konkurs wiedzy biblijnej dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019 - etap szkolny

  XXIV Wojewódzki konkurs wiedzy biblijnej dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019 - etap szkolny - Obrazek 1

   Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. (Łk 21,33) to cytat przewodni tegorocznego Konkursu Biblijnego, który odbył się 25 października 2018  w naszej szkole ze znajomości Ewangelii Św. Łukasza.

   Celem konkursu było:

  • Ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina;
  • Pogłębienie wiedzy i wiary oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże;
  • Zachęcenie do większego zainteresowania i aktywności na lekcjach religii i w życiu szkoły;
  • Inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej;

  Test składał się w większości z pytań zamkniętych, w którym maksymalnie można było uzyskać 43 punkty. Najlepszymi ekspertami od Ewangelii wg św. Łukasza w naszej szkole okazały się uczennice: Julia Kołtek, Weronika Kiedos i Wiktoria Kiedos. Uczennice będą reprezentowały szkołę podczas etapu dekanalnego, który odbędzie się w 22 listopada w Wieluniu.

  Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów oraz zapału w rozwijaniu swoich talentów.

 • Pamiętamy o poległych - 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
  03.11.2018

  Uczniowie klasy IV a aktywnie włączyli się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na zajęciach z wychowawcą ozdobili barwami i symbolami narodowymi znicze, które następnie zapalili na grobach poległych żołnierzy na cmentarzu w Działoszynie.Uczcili pamięć tych, którzy oddali życie za ojczyznę, a równocześnie wzbogacili swoją wiedzę z zakresu wżnych dla narodu wydarzeń historycznych.

 • Ruszyła XII edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie – etap szkolny

  Ruszyła XII edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie – etap szkolny - Obrazek 1Ruszyła XII edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie – etap szkolny - Obrazek 2Ruszyła XII edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie – etap szkolny - Obrazek 3Ruszyła XII edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie – etap szkolny - Obrazek 4

  Uczniowie klas II  znowu stanęli  do rywalizacji w Turnieju Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie .                  Inicjatywa ta jest jednym z wiodących projektów profilaktycznych mającym na celu edukację dzieci poprzez sport i zabawę. Drugoklasiści pod czujnym okiem p. M. Piotrowskiej najpierw zmierzyli się z testem z wiedzy na temat bezpieczeństwa następnie pokonywali tor  przeszkód przygotowany przez p. U.  Smolarek,  wykazując się niezwykłą sprawnością fizyczną.         O końcowej klasyfikacji decydowały  wyniki z części sprawnościowej i testu wiedzy.  I miejsce i awans należy do 3 uczniów : Filipa Smolarka, Franciszka  Ostrycharza i Zuzanny Zjawionej. Gratulujemy!!!!

   

 • Z wizytą na Olimpie

   

  Z wizytą na Olimpie - Obrazek 1Z wizytą na Olimpie - Obrazek 2

  W ramach zajęć z historii uczniowie klas V uczestniczyli w realizacji projektu, który miał na celu upowszechnienie wiedzy dotyczącej mitologii.

  Jego pierwszym etapem było przeprowadzenie cyklu lekcji przybliżających historię i kulturę Grecji. Uczniowie poznawali świat Hellenów, ich wierzenia, przyrodę i zabytki.

  Końcowym  elementem projektu był dzień, w którym uczniowie przebierali się za bogów i boginie greckie. Ciekawe i pełne emocji autoprezentacje przeniosły ich na chwilę w starożytny świat.

  Praca nad realizacją projektu dała uczniom wiele radości i satysfakcji. Mogli wykazać się zdolnościami literackimi, plastycznymi, techniką pięknego czytania. Publiczna prezentacja pokazała, że potrafią rzetelnie i profesjonalnie zaprezentować efekty swojej pracy.

   

  Metoda projektu jest jedną z najatrakcyjniejszych metod nauczania. Przedsięwzięcie to pozwala realizować cele zmierzające do wszechstronnego rozwoju ucznia. Stwarza warunki do rozbudzenia wyobraźni dziecka, jego ekspresji. Umożliwia doskonalenie umiejętności planowania i organizowania pracy, korzystania z różnych źródeł informacji. Bardzo ważnym aspektem tej metody jest to, że uczniowie widzą efekty swojej pracy i mogą konfrontować je z osiągnięciami innych uczniów.

   Celem tego projektu było:

   

  • wprowadzenie w tradycje kultury antycznej,
  • utrwalenie i poszerzenie wiedzy z zakresu mitologii greckiej,
  • doskonalenie umiejętności poszukiwania informacji na dany temat,
  • rozbudzenie twórczej ekspresji,
  • budzenie postaw kreatywnych,
  • wdrażanie do konstruktywnej oceny pracy innych osób.

   

 • Międzynarodowy projekt ,,Piękna Nasza Polska Cała"

  Międzynarodowy projekt ,,Piękna Nasza Polska Cała"

  Oddział Przedszkolny w Kolonii Lisowice uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie " Piękna Nasza Polska Cała" z okazji stulecia odzyskania niepodległości. W projekcie biorą udział przedszkolaki z grupy 3-4 latków oraz grupy 5-6 latków. Dzieci wykonują poszczególne zadania projektu pod kierunkiem Pani Magdaleny Kosowskiej, Pani Michaliny Skoczylas i  Pani Karoliny Bejm .

  Międzynarodowy projekt ,,Piękna Nasza Polska Cała" - Obrazek 1Międzynarodowy projekt ,,Piękna Nasza Polska Cała" - Obrazek 2Międzynarodowy projekt ,,Piękna Nasza Polska Cała" - Obrazek 3

  Międzynarodowy projekt ,,Piękna Nasza Polska Cała" - Obrazek 4

 • Pasowanie na Pierwszoklasistę w szkole w Kolonii Lisowice

  Pasowanie na Pierwszoklasistę w szkole w Kolonii Lisowice
  09.10.2018

  W Szkole Filialnej w Kolonii Lisowice odbyło się ślubowanie uczniów klasy I b . W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz rodzice. Pasowania na uczniów dokonała Dyrektor Szkoły Pani Zdzisława Różańska. 

  Pasowanie na Pierwszoklasistę w szkole w Kolonii Lisowice - Obrazek 1

 • Europejski Dzień Języków Obcych w Kolonii Lisowice

  Europejski Dzień Języków Obcych w Kolonii Lisowice

   

   

  Europejski Dzień Języków Obcych w Kolonii Lisowice - Obrazek 1

  Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole Filialnej w Kolonii Lisowice już za nami. Uczniowie uczestniczyli w quizie dotyczącym znajomości języków obcych oraz kultury wybranych krajów. Później wszyscy udali się w podróż po Wielkiej Brytanii. Dzieci dowiedziały się jakie słynne zabytki można zobaczyć w Londynie, gościli u królowej Elżbiety II, a także poznali zwyczaje i tradycje związane z krajami anglojęzycznymi. Na zakończenie zajęć, malowały flagę Wielkiej Brytanii oraz próbowały herbatki z ciastkiem w pałacu królowej. Wielką Brytanię również zwiedziły nasze przedszkolaki. Zabawy i uśmiechów nie brakowało.

 •  

  Największa na świecie lekcja resuscytacji krążeniowo- oddechowej za nami! - Obrazek 1Największa na świecie lekcja resuscytacji krążeniowo- oddechowej za nami! - Obrazek 2Największa na świecie lekcja resuscytacji krążeniowo- oddechowej za nami! - Obrazek 3Największa na świecie lekcja resuscytacji krążeniowo- oddechowej za nami! - Obrazek 4Największa na świecie lekcja resuscytacji krążeniowo- oddechowej za nami! - Obrazek 5Największa na świecie lekcja resuscytacji krążeniowo- oddechowej za nami! - Obrazek 6

  Wczoraj na terenie całej Polski odbywała się akcja bicia rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po raz piąty nasza szkoła brała udział w biciu rekordu w RKO.

  Cała akcja miała miejsce na hali gdzie na 8 fantomachwykonywało resuscytację krążeniowo-oddechową łącznie 143 osoby. Jesteśmy dumni, że  nasza akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem .

  Wśród zaangażowanych w nasze działania instytucji znalazły się:

  1. Urząd Miasta i Gminy Działoszyn
  2. Rada Rodziców przy szkole w Raciszynie
  3. OSP w Raciszynie
  4. OSP w Działoszynie
  5. NBS w Działoszynie
  6. Biblioteka Publiczna  w Działoszynie
  7. Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie
  8. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. J. Korczaka w Działoszynie
  9. Komisariat Policji  w Działoszynie
  10. MGOPS w Działoszynie
  11. Gimnazjum im. Jana Pawła II
  12. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ,,Zdrowie"
  13. Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Działoszynie
  14. Zespół  Szkół im. M. Skłodowskiej w Działoszynie
  15. Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Trębaczewie
  16. Ratownik medyczny – Daniel Pawlak

  Próba bicia Rekordu  Guinnessa okazała się świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i  utrwalenia podstawowych czynności ratujących życie.  Organizatorami akcji byli: Urszula Smolarek, Magdalena Piotrowska, Piotr Majewski i Bogusława Kotyla.

  Cała dokumentacja akcji zostanie przekazana fundacji WOŚP, która dalej prześle ją do Anglii. Będziemy cierpliwie czekać na orzeczenie z Londynu z nadzieją, że tym razem Polsce uda się zapisać w Księdze Rekordów Guinnessa. Obecny rekord należy do Niemiec, gdzie do resuscytacji przystąpiło dokładnie11 840 osób. Sytuacja wygląda optymistycznie, gdyż do tej pory odnotowano ponad 85 tys. internetowych zgłoszeń. Zwycięstwo w tym roku cieszyłoby nas szczególnie, ponieważ jak wszyscy wiemy nasz kraj obchodzi rocznicę 100- lecia Odzyskania Niepodległości. Aby zaakcentować ten fakt, nasi wolontariusze wystąpili podczas akcji w biało- czerwonych barwach. 

  Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za włączenie się do bicia rekordu i wielkie zaangażowanie. W szczególności dziękujemy pani dyrektor Zdzisławie Różańskiej , bo to dzięki jej życzliwości możliwie było przeprowadzenie akcji.

 • Pomoc dla Zosi

  Pomoc dla Zosi - Obrazek 1Pomoc dla Zosi - Obrazek 2

   Emilka Błach i Amelia Ranoszek z klasy VIb – wolontariuszki w naszym Szkolnym Klubie Wolontariatu, wyszły z inicjatywą zbiórki pieniędzy na rzecz mieszkającej w Krzepicach trzymiesięcznej Zosi Malichy. Zosia jest kuzynką Emilki i potrzebuje wsparcia, ponieważ choruje na rdzeniowy zanik mięśni w najgorszej postaci (SMA1). Jest to choroba bardzo szybko postępująca, powodująca zanik mięśni odpowiedzialny za ruch, przełykanie i oddychanie. Aby spowolnić postęp choroby i doczekać możliwości leczenia potrzebuje już teraz kosztownej rehabilitacji ruchowej i oddechowej, specjalistycznego sprzętu do ratowania życia ( pulsoksymetru, ssaka, respiratora i koflatora kaszlu).

  Wolontariuszki zbierały pieniądze na terenie szkoły, także podczas bicia Rekordu w Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej. W akcję włączyli się chętnie pozostali wolontariusze, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługowi naszej szkoły oraz goście przybyli na bicie rekordu.

  Wszystkim bardzo dziękujemy, a małej Zosi życzymy dużo zdrowia.  

 • "BohaterOn" w naszej szkole

  "BohaterOn" w naszej szkole

  Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję wysyłania kartek do bohaterów Powstania Warszawskiego: „BohaterON”.

  Projekt „BohaterON – włącz historię” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.
   

  Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika, a ostatni Powstańcy odchodzą od nas na wieczna wartę. Ludzie Ci zasłużyli na wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.
  Wysłaliśmy ponad 60 kartek, aby uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i pokazać, że pamiętamy o ich poświęceniu.

  "BohaterOn" w naszej szkole - Obrazek 1"BohaterOn" w naszej szkole - Obrazek 2

   

 • WOŚP

  WOŚP - Obrazek 1

 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”.

  EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 1

   

  W dniach 23–30 września po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony był Europejski Tydzień Sportu (ETS). 

  Celem przedsięwzięcia jest promowanie aktywności fizycznej i sportu na poziomie lokalnym, regionalnym i europejskim.

  Tegorocznej edycji wydarzenia przyświeca hasło „It’s time to #BeActive!”.

  Podstawowym zadaniem Europejskiego Tygodnia Sportu jest angażowanie, uświadamianie i inspirowanie mieszkańców Europy do podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu, a jej głównym celem jest popularyzacja sportu na poziomie lokalnym i integracja społeczna różnych grup wiekowych. Łącznie w całej Europie zaplanowano ponad 25 tysięcy imprez, pikników, spotkań i konferencji, w których weźmie udział około 8,5 mln uczestników.

  W tym roku nasza szkoła zaangażowała się w w/w akcję.

   

                        W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu realizowanego  pod hasłem ,, Bijemy Rekord dla Niepodległej” uczniów czekało wiele atrakcji.

   

  Poniedziałek -  RAJD NORDIC WALKING PO ZAŁĘCZAŃSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM z instruktorem p. Martą Patocką

  Najmłodszą a zarazem najwytrwalszą zawodniczką okazała się uczennica klasy IV Kinga Konieczna.

  EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 2EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 3EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 4EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 5

   

  Wtorek- DUŻA PRZERWA Z AEROBIKIEM – zajęcia prowadzone przez p. Karolinę Sikorę – instruktora Fitness i absolwentkę naszej szkoły, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

  Wyróżniony uczeń to Kacper Wojtal, który z ogromnym zaangażowaniem uczył się poszczególnych elementów układu a przy tym miał poczucie rytmu, słuchu, swobodę i sporą dawkę humoru.

  EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 6EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 7

   

  Środa -zajęcia sportowo- rekreacyjne zostały połączone z Europejskim Dniem Języków. Język angielski  jest czynnikiem integrującym młodych europejczyków mogli się o tym przekonać uczniowie podczas aerobiku w języku angielskim,

  Quizu o krajach europejskich  oraz mini playback show.

  Najlepsze w tym dniu okazały się Julia Kołtek, Weronika Kiedos, Gabrysia Szewczyk i Klaudia Siedlaczek.

  EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 8EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 9EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 10EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 11

  Czwartek - to dzień, w którym na przerwach królowała gra  na skakance oraz często zapomniana gra w gumę.  

  Podczas turnieju skoków na skakance niepokonaną okazała się bardzo sprawna Martyna Mordal.

  EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 12EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 13EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 14EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 15

  Piątek – Bieg na orientację z udziałem rodziców i sporo łamigłówek historycznych, polonistycznych , językowych, matematycznych i sprawnościowych. Wszystkie klasy poradziły sobie świetnie z zadaniami ale najszybsza była klasa VI a.

  EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 16EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 17EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 18EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 19EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 20EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - Bijemy Rekord dla Niepodległej „It’s time to #BeActive!”. - Obrazek 21

   

   

  Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę. Duża frekwencja i zaangażowanie utwierdziły w przekonaniu ,że w naszej szkole sport odgrywa ważną rolę.

  Organizatorzy: U. Smolarek, P. Majewski, M. Piotrowska, M. Strykowska, R. Marczak

   

   

   

 • 04.09.2018

          4 Września 2018r. w szkole w Kolonii Lisowice odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Działoszynie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu, szkole  i w domu. Panowie Policjanci w formie praktycznej przpomnieli dzieciom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, następnie wytłumaczyli jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi,jak dbać o własne bezpieczeństwo i innych oraz do kogo zwracać się w sytuacji zagrożenia. Policjant zademonstrował dzieciom pozycje jaką powinny przyjąć gdy zaatakuje je pies. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, na koniec podziekowały Panom policjatom.

  W nowym roku szkolnym 2018/2019 przypominamy zasady bezpieczeństwa. - Obrazek 1W nowym roku szkolnym 2018/2019 przypominamy zasady bezpieczeństwa. - Obrazek 2

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie ze Szkołą Filialną w Kolonii Lisowice
  ul. Działoszyńska 65, 98-355 Działoszyn
 • 0-43 84 13 211

Galeria zdjęć