• Zasady korzystania z biblioteki od 25 maja 2020r.

• 1.
            Do biblioteki należy przychodzić bez jakichkolwiek objawów chorobowych, w miarę możliwości używając środków ochrony osobistej.
            2.
            W celu lepszej organizacji pracy zaleca się kontakt poprzez pocztę elektroniczną
            z nauczycielem biblioteki w celu przygotowania książek dla uczniów, nauczycieli
            i umówienia godziny odbioru.
            3.
            W bibliotece jednocześnie może znajdować się 2 czytelników z zachowaniem odstępów 1,5 m.
            4.
            Przed wejściem do biblioteki należy zdezynfekować dłonie płynem znajdującym się                 obok drzwi wejściowych do tego pomieszczenia.
            5.
            Książki, które zostają zwrócone do biblioteki należy zostawić w wyznaczonym miejscu.
            6.
            Książki, które zostały zwrócone od czytelnika przechowuje się w wyznaczonym miejscy, pomieszczeniu min. 3 dni, po czym po dezynfekcji mogą wrócić do księgozbioru na półki.
            7.
            Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie włączyć do użytkowania.
            8.
            Każdorazowo po wizycie czytelnika należy dezynfekować swoje stanowisko pracy oraz blat na którym zostały zwrócone książki.
            9.
            Należy zachować odległość między pracownikiem, a czytelnikiem min. 1,5 m.
            10.
            Pracownicy zobowiązani są wietrzyć pomieszczenia co najmniej 3 razy w trakcie zmiany.
            11.
            Wyznaczeni pracownicy szkoły dezynfekują klamki a miejsca wspólne co godzinę.