Biblioteka szkolna
W tym trudnym dla nas czasie zachęcam do czytania pogodnych książek. Dobra lektura może dostarczyć wielu miłych chwil i tym samym pomóc w ograniczeniu stresu, który niekorzystnie wpływa na odporność. Potraktujmy obecną sytuację odpowiedzialnie poprzez przestrzeganie zasad higieny i zaleceń sanitarnych, a jednocześnie myślmy pozytywnie kierując nasze myśli ku temu co dobre.
Na czas zamknięcia szkoły, i tym samym naszej szkolnej biblioteki, wskazujemy Wam, gdzie możecie znaleźć darmowe książki. Poniżej przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków.
Jeśli nie zdążyłeś wypożyczyć lektury albo szukasz czegoś ciekawego do poczytania, sprawdź poniższe strony:
https://lektury.gov.pl/
https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/
https://www.legimi.pl/lektury/
http://literat.ug.edu.pl/autors.htm
http://lektury-on-line.strefa.pl/
Ponadto informujemy, iż Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
Jak skorzystać z promocji?
- Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
- Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
- Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
- Aktywuj usługę Empik Premium.
- Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się. MIŁEJ LEKTURY!
Polecam także
filmowe ekranizacje lektur szkolnychhttps://vod.pl/lektury-szkolne
Filmowe ekranizacje lektur szkolnych to już osobny rozdział w historii kinematografii. Wraz z rozwojem kina twórcy sięgali po sprawdzone, najlepsze historie, stworzone przez wybitnych pisarzy i poetów. W zamyśle tworzone były jako uzupełnienie do odbioru znakomitych dzieł literackich, dziś niekiedy są również zastępstwem dla samej literatury.
Lektury szkolne to szczególny rodzaj filmu, który zmienia spojrzenie na literaturę. Wizualizuje to, co spisali najlepsi prozaicy, dramaturdzy czy poeci. Wydawać by się mogło, że zekranizowano już wszystko. Uczniowie podstawówki w historii filmu znajdą swoje lektury np. arcydzieło Agnieszki Holland "Tajemniczy ogród" na podstawie powieści F.H. Burnetta czy adaptację bestsellerowej powieści o Stasiu i Nel - "W pustyni i w puszczy" autorstwa noblisty Henryka Sienkiewicza
BIBLIOTERAPIA W OBLICZU PANDEMII
Psychologowie coraz częściej poruszają kwestię wpływu emocjonalnego pandemii i izolacji na uczniów, którzy pozornie mogą nie okazywać przejęcia sytuacją, jednak – przyzwyczajeni do zużywania znacznie większej ilości energii oraz codziennych spotkań z rówieśnikami – z czasem będą coraz bardziej przytłoczeni sytuacją. Jest to szeroko omawiany problem w kontekście Włoch, gdzie kwarantanna trwa dłużej. Mniejsze dzieci absorbują strach oraz napięcia dorosłych. Mogą nie rozumieć problemu, jednocześnie dostrzegając znacznie więcej niż nam się wydaje. Choć teraz publicznie o tym się nie mówi, w przyszłości z tym stresem, strachem i samotnością trzeba będzie sobie poradzić.
Poniższe propozycje to tytuły książek, które poruszają tematykę emocji takich jak smutek, lęk, odwaga, oswajanie strachu, choroby czy śmierci.
- Katarzyna Zychala Bojaczek, czyli wyprawa po odwagę - książka poświęcona odwadze i roli oswajania strachu w życiu;
- John Green Gwiazd naszych wina - książka dla młodzieży poświęcona zmaganiu się z chorobą, poruszająca tematykę śmierci;
- Hans Christian Andersen Opowieść o matce – baśń interpretująca sens śmierci;
- Roger Hargreaves Pan Radosny - książka dla najmłodszych, mająca na celu uświadomienie, czym jest radość, a czym smutek oraz poznanie sposobów radzenia sobie z emocjami;
ZACHĘCAMY DO LEKTURY!
ZAPRASZAMY do BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
kliknij poniżej