• Rekrutacja do klasy pierwszej 2024/2025

• Harmonogram rekrutacji

Na podstawie Zarządzenia nr 10/2024 Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn z dnia 29.01.2024 r. (Załącznik Nr 1 do Zarządzenia) terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Działoszyn są następujące:

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

do 21 lutego

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz
            z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 1 do 31 marca 2024 r.

od 9 do 19 maja 2024 r.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej
            i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonania przez przewodniczącego komisji czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe.

od 4 do 22 kwietnia
            2024 r.

od 23 do 29 maja 2024 r.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

26 kwietnia 2024 r.

31 maja 2024 r.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

od 29 kwietnia

do 6 maja 2024 r.

od 3 czerwca do

8 czerwca 2024 r.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

7 maja 2024 r.

9 czerwca 2024 r.